CIACHOWA RELACJA NA ŻYWO: Hiszpania przegrywa ze Szwajcarią 0:1!!!

UPDATE: Sensacyjna porażka faworytów!! Czy to koniec świata?   Zapraszamy do wspólnego kibicowania europejskim campeones. Czy i oni przełamią jedyni przez Niemców i Brazylijczyków dotąd przekroczoną barierę 2 bramek w meczu?    

17:52 Koniec meczu! Walka do ostatniej sekundy, złowieszczy uśmiech Howarda Webba i koniec! Hiszpanie schodzą z boisk, źli, zdenerwowani i smutni.Tego nikt się nie spodziewał. Torres wprawdzie zdejmuje koszulkę, ale Pique już tylko ze złością kopie jakieś wolnostojące obiekty na murawie. Kopiąc komputer, odchodzimy i my. Jest foch.

17:50 Webb chciał wyraźnie pomóc podopiecznym del Bosque, mecz ciągnie się w nieskończoność, ale czujemy, że nasi pupilkowie nic tu już dziś nie wskórają. Choć jest wolny w wykonaniu Alonso, coś może i planuje...ale i to spala na panewce.

17:49 Agussia04 poucza: A mówiłam, żeby kibicować Holendrom? Trzeba mnie było słuchać ! :)

17:48 No to już prawie koniec. Chce nam się płakać.

17:45 Jakbyśmy chciały mocno ponaciągać, to powróciłybyśmy do polskiej martyrologii...Polska Chrystusem narodów, biednemu zawsze wiatr w oczy, los zawsze przeciwko nam, ten, komu  kibicujemy, poczuje złowieszczy  pocałunek śmierci.

17:43 Dobry, dobry mecz, zły, zły wynik...Dlaczego NASI pudłują?

17:41 Pięć minut niemalże do oficjalnego końca spotkania, a sytuacja wygląda tak samo. Gdzie ten piękny świat zdominowany przez ''La Roję''? A tymczasem Torres znów nie wykorzystał...

17:39 krytkowalnia pisze: ... troszkę przegwiazdorzyli. Pewnie wyszli na ten mecz, myśląc sobie że wygrać z Szwajcarią, dla nich- Hiszpanów to jak splunąć. A tu taka niespodzianka. Jestem bezstronna więc mogę na to spojrzeć z obiektywnej strony, niech się chłopakom wiedzie, a szczerze powiedziawszy mi tam się serce trzy razy bardziej cieszy jak słabszy wygrywa. Pozdrowienia dla kibicek Szwajcarii.

17:36 Labradorka donosi, że Jaime Alguersuari też kibicuje Hiszpanom. Szkoda tylko, że nasze zjednoczone siły (miło powiedzieć o sobie i Alguersuarim -''nasze'') nic nie dają.

17:34Jedno trzeba zaznaczyć: choć nie podoba nam się wynik meczu, spotkanie samo w sobie jest interesujące. Trzyma w napięciu. Wprawia w najwyższą rozpacz.

17:32 Iniesta poległ w polu karnym (prawie). Trzeba go było sprowadzać, ale wygląda na to, że wróci do gry.Nie...nie wraca,. Na boisko wbiega Pedro.

17:31 Szwajcarzy blisko strzelenia kolejnego gola! Tylko cud uratował Hiszpanię, bo, niestety, nie Iker Casillas.

17:30 Pique blisko szczęścia, ale na spalonym. Rana na twarzy wygląda dość paskudnie.

17:28 Tym razem próbował Neves, którego nie poznałyśmy ze względu na bródkę (teraz i wcześniej). I tak, żałośnie się tłumaczymy.

17:27 Może coś się ruszy? Nando Torres znów blisko tete a tete z bramkarzem Szwajcarii.

17:24 Blisko strzelenia gola był Torresik, ale nic, ale to nic Hiszpanom dziś to trafianie w bramkę nie wychodzi.

17:22 Niezidentyfikowanym z facjaty był Jesus Navas. Przepraszamy, Jesu. Aby zapobiec przyszłym wpadkom - zdjęcie Navasa ku pamięci.

O nie,to się więcej nie powtórzy.

17:20 Wszyscy jesteśmy w szoku. Majka idzie o krok (albo nawet o kilka miliardów kroków) dalej : mówi, że jest na innej galaktyce.

17:19 Wszedł Torres, wszedł też inny zawodnik, którego - uwaga, uwaga - nawet nie kojarzymy z facjaty. Iniesta pięknie strzela...znów pudłując.

17:17 Kolejna, kolejna, kolejna - która już? - zmarnowana okazja Hiszpanów. Villa w iście teatralnym stylu potyka się o bramkarza Helwetów.

17:15 Pocieszamy się wyszukiwaniem filmików na YouTube. Tym razem - Sergio jako pokerowa twarz.(a propos, Sergio właśnie główkował po rożnym Xaviego, ale znów, ku naszej rozpaczy, bez efektu)

17:12 Jedyny plus tej sytuacji - Fernando Torres gotowy do wejścia na boisko. Ale nie wygląda to różowo, kolejna niezła akcja ofensywna Szwajcarów za nami. A Wy piszcie na ciacha@g.pl.

17:09 Gerard ''Pikuś'' Pique skopany w polu karnym, krwawi i widać, że cierpi . Gelon Fernandes- WTF? - zdobywcą pierwszego gola tego spotkania. Na szczęście, mecz się jeszcze nie skończył.

17:08 Gol!!!!!!!! Dla Szwajcarii!!!!

17:05 Ostro, ostro atakują szwajcarskie czołgi. Tymczasem anitq94 przypomina nam kompromitujące nas obstawianie wyników. Mówiłyśmy, że będzie 4:1, teraz mamy wrażenie, że 1:0 to szczyt łaski. anitqa_94 jest optymistką - wierzy w 2:1.

17:02 Mecz wznowiony, a tymczasem di_si przesyła nam zdjęcie młodego Villi, zadając kłam stwierdzeniu, że Villa urodził się z bródką i włosami na żel.

17:00 Hiszpanie wychodzą z szatni, miny mają srogie, bo w końcu grali dobrze, ale ze spektakularnych sukcesów na razie nici. Sędzia Webb też wybiega, może tym razem pomoże wygrać NASZYM, dla odmiany.

16:54  Przerwa, jak zwykle, dłuży się niemiłosiernie. Pocieszmy sie może widokiem jakiejś klaty?

I co z tego, że sport nie ten, od tego braku bramek zachciewa nam się innych dyscyplin.

16:50 Jesteśmy dobrej myśli. W przerwie podtrzymujemy się na optymistycznym duchu, mając przeczucia twórcy teledysku:

16:46 No i przerwa. Jak na razie szwajcarska defensywa, wspierana przez najokrąglejszą z wszystkich piłek plażowych futbolowych na świecie - wygrywa. Na szczęście, nie istnieje szwajcarska ofensywa. Pozostaje liczyć na to, że Hiszpanie jednak się przebiją Chcemy bramek!!!

16:45 Coś się dziś wszyscy ślizgają, ale nie trafia nikt. Nikt. Iniesta też nie trafia znowu.

16:41 Rzut okiem na Torresa na ławce. Bardzo ładnie mu w zieleni, nawet jeśli to tylko kamizelka dla rezerwowych. Mamy nadzieję jednak, że szybko ją zrzuci. I że w ogóle wszystko zrzuci.

16:39Hiszpanie ze Szwajcarami nadal na murawie, ewidentnie jabulni często im ucieka, zaczynamy nienawidzieć to słowo na ''dż''.

16:36 Z boiska schodzi jakiś szczególnie dziś blady Senderos. Wygląda jak siedem nieszczęść i, jak zwykle, jest łysy.

16:34 Jeszcze o tym nie wspominałyśmy, ale w poprzednim meczu Honduras przegrał z Chile 0:1.

16:30 Szwajcar Grichting dostaje żółtą kartkę od sędziego Webba (!) za faul na Inieście, który powiedzmy, że był. Villa próbuje przebić się przez mur, ale tylko rożny dla naszych (jak to słodko brzmi:)

16:28 Trzeba powiedzieć, że wredni Szwajcarzy poczynają sobie z Hiszpanami bardzo brutalnie. Przed chwilą Iniesta dostał porządnie w twarz. Oddał minutę później.

16:25 Wolny dla Szwajcarów. Casillas przy obronie wypuszcza piłkę z rąk, ale na szczęście, refleks bramkarza wyprzedza wszystkie podstępne szwajcarskie nogi.

16:23 Pique o mało co nie strzela. Na tę okoliczność przypominamy, że ma on dziewczynę, Nurię, którą, jak obiecywał, zabrał ze sobą do RPA. Nie znaczy to,,że Hiszpanom gola życzymy choć trochę mniej.

16:21 No tak to wygląda: chłopcy biegają, gra się toczy, monotonne buczenie denerwuje, Ciacha śpiewają zagraniczne piosenki, nie przejmując się nic absolutnie, że to espano disco.

16:17 Biała opaska Sergio Ramosa trochę bardziej niż zwykle jak gumka recepturka. Czy to przez ucisk na skroni ine strzela tego upragnionego, pierwszego gola?

16:14 Przestajemy walczyć z awarią, ale zdjęć to chyba dzisiaj nie będzie. Akurat David Silva z rozwianymi przez wiatr włosami spektakularnie przewraca się. Arbiter pozostaje nieczuły na jego wdzięki. Wuwuzele huczą.

16:09 Villa najbliżej afrykańskiej bramki ever, nie licząc treningów. Mecz na razie, jak to na RPA przystało, raczej ospały. My walczymy z awarią.

16:03 Duże, olbrzymie, gigantyczne problemy techniczne na Ciachach. Kiepsko raczej będzie z tą relacją,a tymczasem mijają cztery minuty, a Hiszpanie bez bramki, Jeszcze.

15:57 Już jesteśmy z Wami. Piszcie: ciacha@g.pl.

Więcej o: