Ciacha na spalonym, odc.1

Czas na kolejną mundialową rubrykę, w której podsumowywać będziemy wszystkie boiskowe i około boiskowe wpadki, obciachy, fatalne fryzury, zarosty, krosty, brzydkie sukienki WAGs i wszystko to, co naszym zdaniem zasłuży na odgwizdanie ciachowego spalonego.  

Thierry Henry

Nad głową francuskiego piłkarza flaga Bałtyku będzie już prawdopodobnie wisieć po wsze czasy za własnoręczne wyeliminowanie z mundialu Irlandczyków. Los bywa jednak ironiczny, a piłkarze bezczelni. Podczas gdy w normalnych okolicznościach wykłócanie się z sędzią o odgwizdanie ręki w polu karnym przez piłkarza budzi zrozumienie, w przypadku Henry'ego - nic tylko niesmak.

Robert Green

Miałyśmy już odpuścić sobie przypominania klopsa angielskiego bramkarza z meczu z USA, bo ile można. Ale chyba jednak trzeba. Oto w jak efektowny sposób kontynuowana jest tradycja angielskiego bramkarstwa w RPA. Występuje: Robert Green.

Daniel Agger

W idealnym świecie bramka, którą w meczu z Holandią zdobył Duńczyk nie była by ani trochę samobójcza, Agger zostałby ciachem dnia, a podpisana niżej redaktorka po raz pierwszy w trakcie mundialu w pełni i bez żadnych zastrzeżeń zachwyciłaby się bohaterem rubryki, robiąc zapewne głupią uwagę o tym, że ona też ma piegi, hurra. Niestety, świat rzeczywisty wygląda tak:

Oh Danny boy (choć na początku mówiono, że Poulsen).

Fryzury serbskich piłkarzy

Takiego bogactwa fatalnych fryzur nie widziałyśmy w RPA jeszcze podczas żadnego meczu. Osiągnięcie tym większe, że w wykonaniu tylko jednej reprezentacji. A oto trójka naszych faworytów.

Marko Pantelic

AP/Darko Vojinovic

Milos Krasic

AP/SRDJAN ILIC

Oraz nasz faworyt, bramkarz Vladimir Stojkovic, który najwyraźniej naoglądał się zdecydowane zbyt dużo filmów braci Coen

REUTERS/DYLAN MARTINEZ

Broda Daniele de Rossi

AP/Alessandra Tarantino

Broda włoskiego piłkarza mocno podzieliła redakcję Ciach , została zakazana przez Watykan i wywołała zamieszki w Somalijskiej Republice Demokratycznej. Mniej więcej. Niektóre z nas są mocno zachwycone nowym, w ich mniemaniu bardziej męskim imidżu Włocha, ale te władające niniejszą rubryką mówią stanowcze NIE! włosom na twarzy de Rossiego. Po której stronie Wy się opowiecie?

ruby blue

Więcej o: