9 najgorszych mundialowych piosenek

Jakiś czas temu prezentowałyśmy Wam listę naszych ulubionych około piłkarskich pieśni. Tak się niestety składa, że w tej dziedzinie dzieje się zdecydowanie więcej złego niż dobrego.  Dziś mamy dla Was zatem zestawienie najmniej udanych oficjalnych hymnów mistrzostw i mundialowych piosenek poszczególnych państw.  

9. Marek Torzewski - Do boju Polsko

Polską propozycję na mundial w 2002 roku spośród większości piłkarskich piosenek wyróżnia jedna rzecz. Wykonujący ją artysta potrafi śpiewać. I to jak. Tylko co z tego.

8. After Shave & Fotbollslandslaget - Ciao Ciao Italia

Piosenki z lat 90-tych siłą rzeczy mają ułatwiony start w zestawieniu. Szwedzka piosenka na mundial we Włoszech w 1990 i tak przejdzie Wasze najśmielsze oczekiwania. Refren - absolut.

7. Spice Girls - On Top of The World

Ile razy w życiu miałyście okazję widzieć uśmiechającą się Victorię Beckham? I wcale się nie dziwimy, że mając takie nagranie na koncie matka założycielka WAGsowej instytucji przestała się uśmiechać.

6. Westlife - Here Come The Good Times

Irlandzka propozycja na mistrzostwa w 2002 roku, co ciekawe, radziła sobie świetnie na tamtejszych listach przebojów. Co nie zmienia faktu, że piłkarscy kibice olewali ją ciepłym, ekhm, piwem. Wniosek? Girls i Boysbandy powinny trzymać się z dala od piłki nożnej.

5. Toni Braxton & Il Divo - Time of Our Lives

Klasyczna pościelówa jaką zaserwował światu duet wyciskaczów łez w 2006 roku zachęcić może do wielu rzeczy. Na pewno żadną z nich nie jest oglądanie piłki nożnej. A przez wiele rzeczy rozumiemy oczywiście oglądanie Dragon Balla.

4. Anastacia - Boom

Amerykańska wokalistka o najbardziej irytującym głosie od czasu pewnej polskiej piosenkarki nagrała kilka utworów, które z niewyjaśnionych dotąd przyczyn stały się światowymi przebojami w 2002. W konsekwencji poproszono ją o wykonanie piosenki na odbywający się w tamtym roku mundial. Wkrótce potem słuch o niej zaginął.

3. Peter Alexander & Reprezentacja Niemiec - Mexiko mi Amor

Nasi zachodni sąsiedzi upodobali sobie piosenki mundialowe wykonywane przez samych piłkarzy z towarzyszeniem bliżej niezidentyfikowanego piosenkarza - wodzireja, gitar, tamburyn i głupich min. Zaczęło się od mistrzostw w 1974 roku.

2. Udo Jurgens & Reprezentacja Niemiec - Wir Sind Schon Auf Dem Brenner

By z wielkim impetem powróciło w 1990. Nawet nie wiecie jak wielkie jest nasze ubolewanie z powodu braku kontynuacji tej pięknej tradycji.

1. Piosenka Korei na Mundial 2006

Trzy słowa cisną się nam na usta. Pierwsze zaczyna się na W, drugie na T, a pierwsza litera trzeciego to F. Jakieś pomysły?

ruby blue

Więcej o: