MUNDIALEJRO: Reprezentacja Meksyku

Mówi się, że wcale już nie jest tak dobra, jak kiedyś, że eliminacje do MŚ przechodzi tylko dlatego, że startuje z banalnie prostej grupy CONCAF, a tak w ogóle, to jej średnią wieku robią poważną konkurencję "Domu Starców" z Mediolanu. Okej, państwo krytykujący, macie szczęście - Ciacha uwielbiają wyzwania - toteż nie czekając wiele zamierzamy wszystkie te zarzuty odrzucić swą wielką różową mocą, a nawet więcej - w miejsce ich wstawić takie atuty jak seksowne kruczoczarne włosy, śnieżnobiały uśmiech czy genialna mimika. To jak? Gotowe?    

Trener : Z charakterystyczną srebrną czupryną, z pewnością sypiający w garniturze, wiecznie pokrzykujący na swoich podopiecznych, oto Javier Aguirre obecny szkoleniowiec reprezentacji Meksyku. Swoją przygodę z kadrą rozpoczął jako ratownik, choć bez odblaskowych kąpielówek miał za zadanie przywrócić do życia reprezentację, którą w stanie krytycznym pozostawił poprzedni szkoleniowiec. I najwyraźniej swoją akcję reanimacyjną na meksykańskich piłkarzach przeprowadził o tyle sprawnie, że udało im się awansować na mundial w RPA, a jemu samemu w nagrodę została powierzona stała już posada.

Javier Aguirre, trener Real SaragossaJavier Aguirre, trener Real Saragossa EMPICS SPORT/PA PHOTOS/Adam Davy

Ciacha choć nie znają tego pana zbyt dobrze już teraz widzą w nim duży trenerski potencjał - pewne pokłady speszialnej szalikowości po mału wychodzą na światło dzienne...

Klata : Rzekłybyśmy "wiekowa, ale ciachowa", bo pomimo swoich 37 wiosen na karku Francisco Palencia wciąż potrafi rozpalić do różowości nasze zmysły. Poza tym nie moglbyśmy nie docenić dawania dobrego przykładu młodszym pokoleniom. Grrr.

Javier Aguirre, trener Real Saragossa

Błysk w oku : Przy jednym spojrzeniu tego ciasteczka nawet największe reflektory wydają się zbędne, a kula dyskotekowa najzwyczajniej wymięka. Francisco Fonesca swoimi przeseksownymi iskierkami igrającymi w cudnych oczętach mógłby oświetlić całe Vegas, choć nam wystarczyłoby gdyby zajął się tylko ciachową redakcją, a chyba przyzwyczaiłybyśmy się do spania przy zapalonym świetle. Niesamowite.

Javier Aguirre, trener Real Saragossa

Kości policzkowe : Oswaldo Sanchez swoimi poddaje w wątpliwość jakoby przyszedł na świat w normalny sposób i był człowiekiem z krwi i kości. W jego przypadku zdecydowanie bardziej prawdopodobna wydaje się wersja pobudzenia do życia idealnie wyrzeźbionego greckiego posągu. Myślicie, że kiedy wyślemy do niego list z prośbą o odlewy z gipsu tych niesamowitych kości policzkowych zgodzi się i dostarczy takowe do naszej redakcji ? Byłyby ozdobą naszej kolekcji.

Javier Aguirre, trener Real Saragossa

Największa osobowość : Rafael Marquez, oczywiście, że Rafael Marquez, ah któż inny mógłby to być jeżeli nie Rafael ? Bezsprzecznie najlepszy, najsłynniejszy, najbardziej utalentowany oraz ciachowy meksykański piłkarz w przeciągu ostatniego półwiecza. Jego woli walki mógłby mu pozazdrościć nie jeden gladiator, uniwersalności - każdy obrońca, nieskazitelnie lśniących włosów - jeden Cristiano Ronaldo. Ciacha zazdrościć nie będą, zdecydowanie bardziej wolą popodziwiać piłkarza, który na dniach poprowadzi kadrę narodową Meksyku do zwycięstw na murawach RPA. Bo, jakbyście miały jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, podziwiać jest co. Oj, jest.

Javier Aguirre, trener Real SaragossaGETTY IMAGES/Jasper Juinen

Javier Aguirre, trener Real SaragossaBONGARTS/GETTY IMAGES/Christof Koepsel

Doświadczenie zawodowe:

- Mistrzostwa Świata 2006 - Przed czterema laty, podczas finałów w Niemczech, mimo raczej pozytywnych przewidywań i drzemiącego w niej potencjału, nie wiedzieć czemu reprezentacji Meksyku postanowiła kontynuować swą raczej mało szczęśliwą mundialową passę, jaką jest zakończenie w nim udziału już na 1/8 finału - na tym właśnie etapie "El Tri" kończyli swą zabawę w MŚ w ciągu ostatnich czterech edycji. Do czterech razy sztuka? Zobaczymy, czy Meksykanie wyciągnęli z tamtej porażki cenne wnioski i wykorzystają je w RPA. Czas na przełamanie fatum, panowie!

Osiągnięcia:

- Zagrożenie pozycji Carlesa Puyola jako posiadacza "najbardziej lwiej fryzury w światowym futbolu". Gerardo Torrado oraz Memo Ochoa z meksykańskiej kadry doskonale wiedzą, co to znaczy bujna fryzura, dobra lokówka i nadanie włosom objętości. Ciacha są pod wrażeniem.

Javier Aguirre, trener Real Saragossa

Umiejętności:

- wyrażanie 1000 słów za pomocą jednej miny. Jak się okazuje, speszialność tej reprezentacji wcale nie kończy się na szaliczkach trenera Aguirre, a raczej zaczyna. Na miejscu Jose Mouringo oraz jego genialnej i dotychczas (!) niepowtarzalnej wielowyrazowej mimiki poczułybyśmy się poważnie zagrożone. Ktoś z meksykańskimi korzeniami poważnie zbliża się do liczby 24973583415835 - liczby The Speszial One'owych myśli i emocji wyrażonych za pomocą jednej slodkiej, acz jakże intrygującej minki. Jaredzie Borgetti, szacun!

Javier Aguirre, trener Real Saragossa

Javier Aguirre, trener Real Saragossa

Javier Aguirre, trener Real Saragossa

Hobby :

- opaski, opaski, opaski i dla odmiany opaski. Okazuje się bowiem, drogie Dziewczęta, że największa gwiazda tej kadry, niejaki Rafa Marquez, pasjonuje się właśnie tym, jakże niezbędnym dla długowłosego piłkarza, elementem garderoby I żeby nie było wątpliwości, nie są to bynajmniej jakieś tam cienkie, ledwo widoczne opaseczki jak każde inne, lecz opaski z prawdziwego zdarzenia - im grubsze, im czarniejsze tym lepsze. Najprawdziwsze dzieła sztuki, nieprawdaż?

Javier Aguirre, trener Real Saragossa

Javier Aguirre, trener Real SaragossaASSOCIATED PRESS/Claudio Cruz

Marina

Podobają Wam się chłopcy z Meksyku? Zagłosujcie na nich TUTAJ i TUTAJ - w wielkich plebiscytach Sportu.pl i Ciach!!!

Chrup Ciacha też na Facebooku - zostań fanką!

Więcej o: