Simon Ammann ``Królem Nart``

Tak zaskakującej informacji nie słyszałyśmy od dawna.    

Trudno można było bowiem spodziewać się, by ta prestiżowa nagroda trafiła w ręce kogoś innego niż Szwajcara, który kompletnie zdominował miniony sezon przy okazji psując polskim kibicom sporo krwi. Wyróżnienie przyznawane przez dziennikarzy sportowych do rąk skoczka trafiło za sprawą 501 głosów. Drugi na liście, norweski biegacz Petter Northug, otrzymał ich nieco ponad 300. Czołową trójkę zamknęła inna specjalistka od psucia polskiej krwi, Marit Björgen (281 głosów).

A że trudno na Ciachach o newsa z krainy sportów zimowych bez wzmianki o Gregorze Schlierenzauerze, i tym razem staniemy na wysokości zadania. Jak być może pamiętacie, to on właśnie został laureatem nagrody w zeszłym roku. W roku obecnym zadowolić musiał się jednak dopiero siódmą pozycją. No cóż, za ładne włosy nagród nie rozdają.

Na osłodę mamy dla Was dwa, jeszcze u nas nie prezentowane filmiki z fantastycznego cyklu ÖSV-Adler z udziałem austriackich skoczków. Na początek Schlierenzauer i spółka grający w siatkówkę plażową. Nie żartujemy.

W drugim spocie skoczkowie wcielili się z kolei w rolę piłkarzy nożnych. Uwadze polecamy rozczulający performens Andy'ego Goldberga w roli klubowej maskotki. Informujemy o tym w przypadku, gdyby Wasze skupienia padło tylko i wyłącznie na obnażone klaty całej reszty. Również nie żartujemy.

Lubimy to!

ruby blue

Chrup Ciacha też na Facebooku - zostań fanką!

Więcej o: