Najbogatsi piłkarze na świecie - ile zarabiają?

Na pierwszym miejscu Cristiano Ronaldo, żadnych Polaków w zasięgu wzroku. To dopiero nieudana niespodzianka.    

Co nas jednak ukłuło w oczy, zagotowało krew w żyłach, podniosło ciśnienie i przyprawiło o zazdrośnie zielonkawy odcień skóry, to same kwoty, o jakich mowa w przypadku najlepiej zarabiających futbolistów. Wyobraźcie sobie, że sam C-Ron zgarnia 13 mln euro (czyli 52 mln PLN) rocznie, co oznacza ponad milion euro (4 mln PLN) miesięcznie! To się w naszych bujających w różowych obłokach głowach nie mieści.

Na dalszych, choć wcale nie tak odległych miejscach, znaleźli się Zlatan Ibrahimović (12 mln euro na rok), Lionel Messi, Samuel Eto'o i Kaka (10,5 mln), Emmanuel Adebayor i Karim Benzema (8,5 mln) i Carlos Tevez (8 mln). Dziesiątkę zamykają przyjaciele dwaj z boiska, John Terry i Frank Lampard (''zaledwie'' 7,5 mln euro). Polscy piłkarze, i słusznie, sądząc po ich wyczynach, nawet nie załapali się do statystyk. Na oko i bez podparcia w jakichkolwiek dowodach oceniamy, że Boruc mógł zmieścić się w granicach pierwszej pięćsetki.

Z rozdziawionymi ustami , wyjąwszy kalkulatory, przeliczamy, że za tę fortunę miałybyśmy cztery nowiutkie domy w Warszawie, siedem najdroższych modeli Porsche, 1942 pary różowych Louboutine'ów , 673 najdroższych biletów na Finał Ligi Mistrzów, 404 bilety lotnicze dookoła świata ważne przez rok i 18181 różowych szaliczków - wszystko to w zaledwie pół roku.

Ponieważ jednak nie jesteśmy Żelikiem Ronaldo ani żadnym innym hiperbogatym piłkarzem, a praca w różowej redakcji raczej nie wiąże się z dobrobytem, nie mówiąc już o górach pieniędzy, dziś już zatem zaczynamy planować przyszłość naszych ewentualnych potomków. Może na starość doczekamy się, że nasz synek, powiedzmy, Krystianek lub Leoś, kupi matce na starość 20000 apaszek za swoją miesięczną pensję.

A tutaj pełna lista 50 największych majątków w piłce nożnej.

Więcej o: