Zimowe podsumowania ciachowe: edycja olimpijska

W której jeszcze raz wrócimy na moment do piątkowego konkursu skoków, ale nie tylko.    

Kiedy opadły już wszystkie emocje, łzy wzruszenia, szczęścia, uwielbienia i próby wyperswadowania naszym chłopcom pomysłu zapuszczania wąsów, naszła nas jedna mała austriacka refleksja pod tytułem Gregor Schlierenzauer. Oto bowiem murowany faworyt do zwycięstwa, który jak zdradził sam Małysz, nie znosi przegrywać, zadowolić musiał się i tak z trudem wywalczonym brązowym medalem. Nasze troski okazały się być jednak bezpodstawne.

- To ogromny honor. Zdobyłem swój pierwszy medal na Igrzyskach Olimpijskich, który jest nagrodą za te lata treningów. Nic dzisiaj nie straciłem, tylko zyskałem brązowy medal. To są bardzo piękne chwile, ogromy zaszczyt i honor - w te słowa wypowiedział się po konkursie skoczek.

A żeby nie pozostać gołosłownym, udał się na wielką celebrację do Domu Austriackiego w Whistler, gdzie otrzymał od ministra sportu tort oraz dwa bony dwa ufundowane przez Austrian Airlines na przelot dla dwóch osób. Myślicie, że Thomas Morgenstern się załapie, czy coś się ruszyło w wiadomej kwestii? Tymczasem na poniższym filmiku obejrzeć możecie (pod jego koniec) kilka zdjęć z wspomnianej uroczystości.

On naprawdę wygląda na zadowolonego.

Czego niestety powiedzieć nie może po swoim wczorajszym biatlonowym starcie nasz Tomek Sikora. Znacie tą historię śnieżycy przetaczającej się nad trasą w momencie drugiego strzelania Polaka. No dobra, nie tylko on wtedy strzelał, ale mimo wszystko. Po wszystkim okazało się jeszcze, że Tomkowi w dobrym starcie przeszkodziło jeszcze coś innego.

- Odebrano mi szansę dobrego przygotowania się do biegu. Zamiast odbyć trening oficjalny poszedłem na kontrole dopingową. Nie strzelałem, nie mogłem przetestować nart. To na pewno miało wpływ na mój wynik - opowiadał po biegu Polak.

Ciacha apelują o spokój, szanse na medale są nadal. Na poprawę nastroju i poniedziałkową stymulację intelektualną mamy dla Was łamigłówkę z udziałem brązowego medalisty z biegu biatlonowego właśnie, Jakovem Fakiem.

Znajdźcie 25 różnic.

ruby blue

Więcej o: