MESSI PIŁKARZEM ROKU FIFA!

    To było oczywiste. Co nie znaczy, że zepsuło nam to przyjemność oglądania gali, co z kolei nie znaczy, iż przyjemność ta nie była niczym zakłócona. Była, ale o tym poniżej.          

a) skombinować kilkanaście ładnie ubranych ciach b) ściągnąć z Youtube'a parę fajnych bramek c) nakręcić własne włosy na wałki i wskoczyć w sukienkę ze studniówki - jeżeli chcecie występować w roli prowadzącej d) Laurę Pausini możecie sobie podarować - zamiast tego możecie po prostu dwa razy puścić swój ulubiony kawałek, najlepiej w dwóch wersjach językowych.

Wracając jednak do tej właściwej gali - przyznano nagrody m. in. w kategoriach:

Bramka roku - Cristiano Ronaldo za tego gola:

Jedenastka roku:

Casillas (brawo!!!) - Dani Alves, John Terry (tak, tak, tak!), Nemanja Vidić, Patrice Evra - Messi, Xavi, Gerrard (podpisujemy się obiema rękami), Iniesta - Cristiano Ronaldo, Fernando Torres (zgadzamy się w 100%, choć obawiamy się, że mogłaby być to bardzo wybuchowa mieszanka)

Z tego wyboru jesteśmy bardzo zadowolone. Czyż nie przypomina on Drużyny Roku 2009 , jaką wybrałyśmy kilka tygodni temu?

Piłkarka roku - po raz czwarty z rzędu została nią Brazylijka Marta . Kiedy odbierała trofeum - "nie kryła wzruszenia" i jakkolwiek konwencjonalnie to brzmi, musimy przyznać, że dla nas był to chyba jednak najbardziej chwytający za serce moment całej ceremonii, gdyby nie to, iż chwilę tę poprzedziły komentarze polskich prowadzących na temat rzekomo homoseksualnych skłonności piłkarki.

I tu właśnie pora wspomnieć o owym nieprzyjemnym "zakłóceniu" w naszym odbiorze gali. Bo nie była nim wbrew pozorom Laura Pausini, ale uwagi polskich komentatorów, w części poświęconej nagrodom dla piłkarek. "Urodą ustępuje prowadzącej" - oświadczył jeden z nich na widok triumfatorki Copa Libertadores Cristiane. "Jej ruchy najbardziej przypominają ruchy piłkarza" - to z kolei o Marcie. Uważacie, że się czepiamy? Być może, zwłaszcza, że same zawodowo i na co dzień zajmujemy się oceną urody sportowców. A jednak, uważamy, że to nie fair, iż takie uwagi spotkały piłkarki, a nie piłkarzy - ich ocenia się powszechnie tylko za grę, a od kobiet wymaga się jeszcze urody, a może właśnie przede wszystkim urody. Czy nie jest to nieco niesprawiedliwe? Ale wybaczcie nam tę nieco przydługą dygresję, wracamy do meritum, czyli do...

Piłkarza roku - którym został wiadomo kto:

Przyznano także nagrodę FAIR PLAY , którą odebrała wdowa, po zmarłym w lipcu Sir Bobbym Robsonie. Sir Bobby został uhonorowany za szlachetne wartości, jakie reprezentował w całej swojej karierze, zarówno jako zawodnik, jak i trener:

embed

Nagrodę otrzymała także królowa Jordanii Rania - za wspieranie programu edukacyjnego 1GOAL .

Więcej o:
Copyright © Agora SA