Spełnione marzenia Cristiano , czyli nowa książka o boskim Ronaldo

    Wymarzony prezent pod choinkę?    

Nowe arcydzieło piśmiennictwa sportowego (no dobra - nie wiemy czy jest arcydziełem, ale wiemy, że temat utworu jest na pewno materiałem na arcydzieło, choć my myślałybyśmy raczej o jakimś skromnym dziełku przestrzennym w marmurze lub spiżu) zostało oficjalnie zaprezentowane wczoraj na Santiago Bernabeu.

Autorem książki Suenos Cumplidos (Spełnione Marzenia ) jest Enrique Ortego, dziennikarz gazety "Marca". Jest to pierwsza z jego cyklu opowieści o graczach Realu Madryt. Wolimy nie wiedzieć, dlaczego zaczął właśnie od Cristiano, a nie na przykład od Raula, Casillasa, Sergio Ramosa, czy Gutiego. Odpowiedź "ze względów marketingowych" mogłaby być nie do zniesienia.

Prezydent Realu Florentino Perez, który pełnił rolę Mistrza Ceremonii na uroczystości prezentacji książki powiedział, że Cristiano reprezentuje wszystkie wartości Realu Madryt - chce być zawsze najlepszy i dawać z siebie jak najwięcej - podobnie jak klub z Madrytu. "Potrzebujemy piłkarzy, którzy wierzą, że marzenia się spełniają" - powiedział Perez.

Niestety nie wiemy, czy i kiedy (choć raczej "kiedy" niż "czy") książka trafi do Polski i czy powstanie jej angielskie tłumaczenie. Na wszelki wypadek już zapisałyśmy się na intensywny kurs hiszpańskiego, aby móc ''Żywoty Sławnego Cristiano'' czytać w oryginale.

P.S. Czy nie uważacie, że Cris świetnie się prezentuje w tej czarnej koszuli i takimż szaliku?

Wygraj fantastyczną szczotkę Rowenty!

Więcej o: