10 najprzystojniejszych skoczków narciarskich młodego pokolenia

A przez młode pokolenie będziemy rozumieć niekoniecznie panów najmniej zaawansowanych wiekowo, ale świeże, nowe i ładne twarze dyscypliny, które może jeszcze niekoniecznie zbyt wiele w stawce zwojowały, ale przyszłość dopiero przed nimi. Taką przynajmniej Ciacha mają nadzieję.  

10. Krzysztof Miętus

Zaczniemy patriotycznie, tym bardziej, że jesteśmy teraz podobno trochę potęgą skoków. 18-latek z Zakopanego w Pucharze Świata zadebiutował w 2008 roku, ale prawdziwa eksplozja jego talentu nastąpiła na początku tego sezonu. Dziewiętnaste miejsce w klasyfikacji generalnej po trzech konkursach? Heloł.

9. Pascal Bodmer

Młodziutki Niemiec to pierwsza egzemplifikacja nad wyraz popularnego trendu wśród młodzieży ze skoczni- nieco dłuższych blond włosów. Z zachwytu niekoniecznie mdlejemy, a jak z tym u Was?

8. Erik Klejstrup

O Norwegu nie wie nawet polska Wikipedia, najwyraźniej fakt braku debiutu w Pucharze Świata jest dla niej nie do przejścia. Nie przeceniamy tutaj jednak mocy swojego riserczu, bo coś nam mówi, że niektóre z Was śledzą jego karierę od czasu, kiedy po raz wypowiedział słowo ''narty'' gdzieś na zasypanych fiordach norweskich. W sumie, wcale się nie dziwimy.

7. Vegard Sklett

Kolejny Norweg, wcale już nie taki najmłodszy, bo 23-letni. W Pucharze Świata zadebiutował w sezonie 2008/2009 ale póki co nic wielkiego nie zwojował. Japońscy skoczkowie kończą karierę wieku lat sześćdziesięciu, więc Vegard ma jeszcze dużo czasu na sukcesy. Zakładając, że chciałby kontynuować azjatyckie tradycje.

6. Andreas Stjernen

Tak, znowu Norweg. O tendencyjność proszę posądzać nie nas, a skandynawską urodę. 22-latek udziela się głównie w Pucharze Kontynentalnym, ale zdążył pokazać się z dobrej strony również w konkursie najwyższej rangi zajmując dziewiętnaste miejsce w tegorocznych zawodach w Lillehammer. Jako syn byłego skoczka światowej klasy, Hroara Stjernena, nie ma innego wyjścia niż sukces.

5. Mario Innauer

Tradycje rodzinne zobowiązują również młodziutkiego Mario z Austrii. I rzeczywiście, w tym gronie jest chyba skoczkiem, który mimo swoich 19 lat zdołał osiągnąć najwięcej. Nie wspominając już o regularnym wymiataniu w Pucharze Kontynentalnym, Innauer junior zaimponował wszystkim zajmując szesnastą pozycję w swoim debiucie w zawodach Pucharu Świata. Jego najwyższa dotychczas wywalczona lokata to piąte miejsc w konkursie w Neustadt.

4. Antonin Hajek

Młody czeski skoczek raczej jeszcze nie zwojował światowych skoków, ale jego karierę na długi czas przerwał poważny wypadek samochodowy, któremu uległ w kwietniu 2008 roku. Więc teraz może być już tylko lepiej i tego się trzymajmy.

3. Andreas Wank

Fot. Marek Podmokły / Agencja Wyborcza.pl

22-letni skoczek z Niemiec, to już może nie tak znowu świeżynka w stawce Pucharu Świata, ale prawdziwą formą zaczął błyszczeć dopiero w bieżącym sezonie, a przynajmniej podczas konkursów w Lillehammer gdzie zajmował kolejno 16 i 9 lokatę.

2. Kim Rene Elverum Sorsell

Nie mogłyśmy jednak na zbyt długo odstawić młodzieńców z Norwegi. Po prostu się nie da. 21-letni Kim od 2005 roku startuje regularnie w Zawodach Pucharu Kontynentalnego, ma za sobą również starty w Pucharze Świata, niestety bez większych sukcesów.

1. Kenneth Gangnes

Naprawdę zaczynamy żałować, że nie urodziłyśmy się w Norwegi, gdzieś w okolicy jakiejś małej skoczni.

ruby blue

Który z nich podoba Ci się najbardziej?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.