Manchester - Chelsea, czyli Bitwa o Anglię

I tym razem nie mam w naszym wojowniczym tytule cienia przesady. Od kiedy Liverpool błąka się gdzie tam w otchłaniach szóstego miejsca, to między Czerwonymi Diabłami, a The Blues rozegra się tegoroczna walka o honor, pieniądze, głowę smoka, rękę królewny, przywiązanie Ciach, i mistrzostwo Premier League. A już w niedzielę śmiertelny bój o bardzo ważne zwycięstwo w tej wojnie.   

A ponieważ biją się jedne z naszych najulubieńszych drużyn nie tylko nie możemy przejść obok tego meczu obojętnie, ale także od tygodnia nie możemy spać, jesteśmy rozdarte, dzielimy się na redakcyjne frakcje Rooneya i Lamparda obrzucające się nawzajem spojrzeniami pełnymi wyrzutu, stawiamy pasjansa, czytamy w gwiazdach, obgryzamy paznokcie i ciągle zastanawiamy się: ''jak to będzie''. No właśnie: jak?

Niestety, nie potrafimy na to odpowiedzieć, ale za to jak zwykle możemy obie drużyny nieco skonfrontować, to znaczy po raz kolejny poszukać pretekstów do pokazania paru fajnych klat. I nie tylko klat.

1. No, ale skoro już się rzekło o klatach - niech idą na pierwszy ogień.

Manchester - Edwin Van der Sar

Po pierwsze, to właśnie sobie uświadomiłyśmy (tak, dopiero teraz), że w osobie Cristiano Ronaldo Manchester stracił swoją dyżurną i etatową klatę do pokazywania. A po drugie, to same nie wiemy czy VDS jest tu bardziej straszny, czy śmieszny.

Chelsea - Didier Drogba

Za to Didier przyprowadził ze sobą kolegów, czym zapunktował. 1:0 dla Chelsea.

2. Klaty, to jak wiadomo rzecz podstawowa, ale przecież w piłkę nożną gra się nogami.

Manchester - Rio Ferdinand

AP/Jon Super

Chelsea - Jego Magnificencja Frank Lampard

embed

Dylemat niemal nierozstrzygalny, ale chyba jednak o jeden mały mięsień wygrywa Frank... 2:0 dla Chelsea.

3. Tradycyjne piosenki klubowe śpiewane przez fanów

Chelsea - Blue is the colour

Manchester - Glory Glory Man United

Na tematy muzyczne nie będziemy się wypowiadać, ale w przypadku Manchesteru bardziej przemówiła do nas oprawa graficzna. Bramka kontaktowa dla Diabłów. 4. Zakulisowe filmiki z życia piłkarzy Manchester - nudzenie (się) w basenie Chelsea - próba odpowiedzi na odwieczne pytanie... Filmik z The Blues, choć mocno zdezaktualizowany, należy niewątpliwie do najsłodszych filmików świata... No ale Manchester pokazał klaty. Populistyczny to chwyt i demagogiczny, ale w tym wypadku - skuteczny. 5. Aktorskie "kreacje" w reklamach Chelsea - Michael Ballack jako drewno: Manchester - Dymitar Berbaow, mówi coś, czego nie rozumiemy Mówiłyśmy już, że Berbatow to numer 1 na naszej liście ''guilty pleasures''? Dymka - wygrywasz ten mecz. A Waszym zdaniem?

Więcej o: