Real Madryt najlepszym europejskim klubem XX wieku!

Egzotyczna organizacja o enigmatycznie brzmiącej nazwie Międzynarodowe Stowarzyszenie Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) ogłosiło ostatnio wyniki swoich wieloletnich kalkulacji, porównań, zbierania i analizowania danych. Z raportu ogłoszonego przez ciało badawcze wynika, że w obiektywnie, z czysto matematycznego punktu widzenia, najlepszym klubem Europy w 20. stuleciu naszej ery był...REAL MADRYT!!!

Gratulacje, tym bardziej, że pierwszy polski klub, Legia Warszawa, zajął w tym prestiżowym zestawieniu zaledwie 77 . miejsce. Z drugiej strony, patrząc na kondycję polskiego futbolu, chyba należy się cieszyć, że jakikolwiek klub znad Wisły w ogóle znalazł się w pierwszej dwusetce (warto dodać, że nie tylko legioniści osiągnęli taki sukces - na liście znajdziemy także Górnik Zabrze - miejsce 100., Widzew Łódź - 137., Ruch Chorzów - 146. oraz Wisłę Kraków - 162. miejsce).

Panowie, jak sama nazwa wskazuj, historycy i statystycy w swoim werdykcie kierowali się takimi współrzędnymi jak liczba zwycięstw w pucharach, superpucharach, minipucharach i pucharkach - czyli podliczali po prostu wszelkie wyróżnienia i nagrody, jakie udało się zgarnąć poszczególnym drużynom, a następnie przydzielali punkty - różną ich liczbę w zależności od rangi trofeum. Tym sposobem wyłoniono zwycięzcę.

Tuż za Realem uplasowały się Juventus Turyn i FC Barcelona. Pierwszy przedstawiciel tak silnej w ostatnich latach Premier League , FC Liverpool, był dopiero ósmy.

Jak podobają Wam się wyniki? Miałyśmy zamiar nawet zaproponować sondę pod tytułem ''A kto Twoim zdaniem powinien znaleźć się na 1. miejscu?'', ale, nasze drogie, to są suche fakty i na chłodno wykonywane obliczenia. Tu nie ma miejsca na malwersacje i nadużycia. Królewski Real w XX wieku rządził i kropka.

Inna sprawa, że nasze wspaniałe Czytelniczki bez ''mędrców szkiełka i oka '' wiedziały to już dawno .

olalla

Więcej o: