Kto ma złote stopy?

Gwoli ścisłości, nie stopy, a stopę, nie ma, a będzie miał. Każda z nas może głosować tutaj, ale warto się pospieszyć - zakończenie konkursu już niebawem, 25 września.    

Może parę słów na temat Złotej Stopy i tegorocznych do niej pretendentów. Otóż nagroda powstała dla uhonorowania sportowych zasług piłkarzy, a przyznawana jest przez gremium ekspertów w tej dyscyplinie. Jedynym warunkiem, oprócz oczywistego, czyli świetnej boiskowej postawy, jest wiek - laureat Stopy nie może być młodszy niż 29 lat. Nareszcie coś przeciwnego do wszechobecnego kultu młodości i siły. Staruszkowie też mają swoją szansę.

Nagroda przyznawana jest od niedawna, bo zaledwie od 2003 roku. W zeszłym roku prestiżowe wyróżnienie otrzymał Roberto Carlos, wcześniej (odpowiednio, idąc wstecz) Alessandro Del Piero, Ronaldo (brazylijski), Andriej Szewczenko, Pavel Nedved i Roberto Baggio. Zwycięzcy każdego roku zostawiają odlewy swoich stóp na swoistej Alei Gwiazd w Monako - nie zapominajcie będąc w księstwie obejrzeć śladów naszych milusińkich!

W tym roku nominowanych jest dziesiątka, a do owych szczęśliwców zaliczają się : David Beckham, Steven Gerrard, Ryan Giggs, Luis Figo, David Trezeguet, Gigi Buffon, Thierry Henry, Raul Gonzalez, Ronaldinho i Francesco Totti. Swój głos, jak wspominałyśmy, możecie oddać i Wy, prawda jest jednak taka, że niewielki, jak podejrzewamy, będzie to miało wpływ na wyłonienie zwycięzcy, ale może chociaż nagroda publiczności? A poza tym można wygrać wycieczkę do Monako na uroczystość rozdania nagród, która odbędzie się 12 października.

Na Ciachach wprawdzie żadnych zagranicznych wojaży w nagrodę nie przewidziałyśmy (ani w ogóle żadnych nagród;), ale mimo to zadamy pytanie - komu, Waszym zdaniem, należy się w tym roku wielka stopa z drogocennego kruszcu? Kto jest Waszym faworytem w tej rozgrywce?

olalla

Kto Twoim zdaniem ma najbardziej złociste, podstarzałe stopy?
Więcej o: