10 najlepszych ciach z lekkoatletycznych Mistrzostw Świata

Oślepione blaskiem polskich medali, nie możemy stracić z pola widzenia podstawowej i najważniejszej misji Ciach. Dlatego też, przygotowałyśmy dla Was mały przewodnik po tym, co przez ostatnie dni Berlin miał nam najpiękniejszego do zaoferowania. W kolejności niezobowiązującej, a ostateczny wybór tego najjedyniejszego z jedynych należy jednak do Was.  

1. Sylwester Bednarek

Wszystko co miałyśmy do powiedzenia w tej kwestii, powiedziane zostało wczoraj . Dziś podtrzymujemy tezę, że jakkolwiek nasz brązowy medalista do klasycznych ciach z pewnością nie należy, to ma w sobie owo mityczne ''coś''. I bardzo przyjemnie się go ogląda w akcji.

2. Trey Hardee

Dziesięciobój ogłaszamy oficjalnie najprzystojniejszą dyscypliną tych mistrzostw. Cóż tam się działo. Gdyby w skład konkurencji rozgrywanych na mistrzostwach nie wchodził rzut oszczepem, prawdopodobnie mianowałybyśmy Treya najprzystojniejszym złotym medalistą berlińskiej imprezy.

3. Andreas Thorkildesen

Zatem skoro słowo już się rzekło, murowany faworyt wszelkich tego typu plebiscytów, klasa sama w sobie i dla siebie. Po prostu, Andreas Thorkildesen.  

4. Tero Pitkamaki

A skoro powiedziało się  już Andreas Thorkildesen, trzeba dopowiedzieć Tero Pitkamaki. Z trójki odwiecznych rywali w Berlinie medal zdobył, niestety, tylko ten pierwszy, no ale nie wszystko można mieć.

5. Mitchell Watt

GETTY IMAGES/Stu Forster

Ta słodka, niepozorna buźka należy do jednego z najmłodszych medalistów tych mistrzostw, trzeciego w konkursie skoku w dal Australijczyka Mitchella Watta. Tego pana koniecznie trzeba zobaczyć w akcji:

Wskoczyło by się za nim do tego piasku.

6. Christopher Tomlinson

Christopher Tomlinson Christopher Tomlinson  GETTY IMAGES/Stu Forster

I zostańmy już w tym piasku razem z Christopherem Tomlinsonem z Wielkiej Brytanii, któremu, co prawda, żaden medal nie zagroził, ale łaskawe oko Ciach już  jak najbardziej.

7. Renaud Lavillenie

Christopher Tomlinson AP/JACQUES BRINON

Za brązowym medalistą w skoku o tyczce już byśmy raczej nigdzie nie skoczyły, no chyba że dołączyłybyśmy w fazie lądowania na materacu. I jakkolwiek by to nie zabrzmiało, pan Lavillenie również zyskuje w akcji, do sprawdzenia czego zachęcamy:

8. David Greene

Christopher Tomlinson GETTY IMAGES/Stu Forster

Coś tak jakoś do tej pory omijałyśmy bieżnie, toteż w ramach nadrobienia serwujemy Wam brytyjskiego płotkarza o aparycji piłkarskiego chuligana - Davida Greene'a. Niektóre z nas mają, niestety, słabość do chłopców o aparycji angielskich chuliganów, a poza tym, popatrzcie na te oczy:

9. Omar Ahmed El Ghazaly

Christopher Tomlinson

O tym zawodniku nawet panowie w telewizji mówili, że młode Egipcjanki wieszają sobie plakaty z jego podobizną na ścianach. My tam byśmy pewnie nie powiesiły, ale powiew egzotycznego nazwiska i urody oraz konkurencji rzutowych w tym zestawieniu się przyda.

10. Jeremy Wariner

Jeremy WarinerJeremy Wariner GETTY IMAGES/Mark Dadswell

Mimo, że już jakiś  czas temu z przykrością odkryłyśmy, że pod okularami Warinera wcale jakoś szczególnie ciekawie nie jest, to nadal, wymazując trochę z pamięci  ten obrazek, będziemy szły w zaparte twierdząc, że Jeremy jest mężczyzną o jednej z najbardziej zagadkowych i intrygujących aparycji w sporcie.

ruby blue

Kto jest był największym ciachem na minionych MŚ?
Więcej o: