Sportowy Alfabet: Ashley Cole od A do Z

Czyli doskonała okazja, by potwierdzić bądź podważyć słuszność czwartego miejsca na liście najbardziej znienawidzonych piłkarzy Premier League. Postać kontrowersyjna, żeby nie powiedzieć "zła i zepsuta", ale kogo nie fascynuje zło?   

A rsenal. To właśnie na Emirates Stadium Cole rozpoczął swoją piłkarską karierę. Do 2006 roku udało mu się wystąpić w barwach Arsenalu ponad 228 razy, kiedy to zdobył 9 goli. Dzięki nieszczęśliwej kontuzji Brazylijczyka Sylvinho udało mu się rozbłysnąć na tyle jasno, aby po 7 latach przenieść się do Chelsea.

B iografia. Mimo nad wyraz młodego młodego wieku, piłkarz zdecydował się wydać swoją własną biografię zatytułowaną "My defence"("Moja obrona"), która niestety okazała się niewypałem. W ciągu 6 tygodni od daty wydania rozeszła się jedynie w 4000 egzemplarzy (z czego połowę stanowią zapewne czytelniczki Ciach skuszone opublikowanymi w niej zdjęciami).

C heryl Tweedy, a właściwie już od 3 lat - Cole. Mimo że w 2009 roku została uznana przez magazyn FHM za najseksowniejszą kobietę świata, to jednak ich związek nieustannie przeżywa wiele zawirowań. Jednak ku naszemu pewnemu rozczarowaniu, ognisko domowe, które razem stworzyli we Wrotham, wciąż płonie.

D avid i Victoria Beckham. Państwa Cole łączą niezwykłe więzi przyjaźni z Beckhamami. Czy panie połączyła wspólna miłość do muzyki, a panów zamiłowanie do zdrad ? Nie wiemy, ale jedno jest pewne, znajomość ta zdecydowanie nie wpływa dobrze na Cheryl, która, jak zauważyłyśmy pod wpływem starszej i chudszej koleżanki, znacznie straciła na wadze .

E fektowne ujęcie. Chętnie wytapetowałybyśmy sobie nim cały dom.

F ryzjerstwo. Mimo dość oszczędnej fryzury, Cole w swoim życiorysie ma dość istotny incydent powiązany z przedstawicielką tej profesji. W 2008 roku został przez The Sun przyłapany na zdradzaniu Cheryl z fryzjerką Aimee Walton. Na jak wyszły również kasety, na których wraz ze swoim adwokatem Cole proponuje dziewczynie w zamian za milczenie luksusowe wakacje oraz pieniądze na aborcję.

G alacticos. Możliwe jest, że po Cristiano Ronaldo następny przystojniak opuści wyspy. Florentino Perez starający zbudować się swoją drużynę marzeń, pragnie wzmocnić defensywę sprowadzając do siebie z Chelsea właśnie Cole'a.

H omoseksualizm. W 2006 roku piłkarz został oskarżony przez angielską prasę o udział w homoseksualnej orgii. Jednak zamieszczenie jego zdjęć w dwuznacznych sytuacjach przez The Sun oraz News of the World doprowadziły do burzliwego procesu sądowego, w którego wyniku gazety musiały zapłacić Ashley'owi pokaźne odszkodowanie.

I mpotent, a właściwie alkoimpotent. Okazuje się ,że dodatkowe procenty u Cole wywołują u niego impotencję. Jak przyznała szczerze i bezpośrednio jego małżonka: "On pod wpływem po prostu NIE MOŻE".

J ęzyki. I pomyśleć, że brak ich znajomości może doprowadzić człowieka do paranoi. Jak wyznała Cheryl, Ashley czuje się w swojej klubowej szatni nadzwyczaj nieswojo, gdyż większość graczy nie mówi po angielsku. A zatem, drogie panie o wybitnych zdolnościach językowych, do dzieła! Wcielmy się w role seksownych korepetytorek, aby Ashley zdążył jeszcze przeprowadzić miła pogawędkę z Drogbą czy Szewczenko na Stamford Bridge.

K łopoty z sąsiadami. A nam wydawało się, że te z żoną, prasą i policją są już wystarczające. Zakup ogromnego domu i marzenia o jego rozbudowie, w tym o powiększeniu o podziemne baseny oraz boisko futbolowe doprowadziła sąsiadów do niemałej frustracji. Boją się nie tylko o to, że realizacja planów państwa Cole pochłonie zbyt wiele miejsca, ale przede wszystkim o nadmierny hałas.

L otto. Ash, albo by podreperować domowy budżet, bądź aby zamanifestować swoją sympatię do hazardu, wziął udział w reklamie totolotka. Występując na plakatach wraz z Cheryl brutalnie jednak okradł ze złudzeń wszystkie swoje fanki przekonane, że w tej kumulacji to on jest nagrodą główną.

M ariah Carey. Kto szuka nie błądzi, a raczej znajduje. Znana piosenkarka pod wpływem głębokiej fascynacji Ashley'em postanowiła poszukać w swoim drzewie genealogicznym wspólnych korzeni z piłkarzem. Jak sama stwierdziła nie musiała szukać daleko, bo powiązania z Colem znalazła już na linii ze strony babci, co napawa ją ogromną dumą. Choć co do prawdziwości tych doniesień mamy niejakie wątpliwości, to może warto przyjrzeć by się naszym rodzinnym korzeniom - a może Torres okaże się naszym dalekim kuzynem?

N iewierny. Choć ta łatka przylgnęła do niego już do niego znacznie wcześniej, to w 2008 roku został uznany przez magazyn "Eve" za najgorszego męża w świecie showbiznesu. Ilością swoich miłosnych podbojów na boku udało mu się nawet pokonać samego księcia Karola oraz Svena Gorana Erikssona.

O bawy. Choć dla niektórych zapewne nazwisko Cole nie kojarzy się nijak z jakimkolwiek obawami, to jego niezwykle wygadana żona zdecydowała się podzielić ze światem pewną nowinką. Zdradziła oto fanom, iż jej niewierny mąż nie potrafi się z nią kochać w momencie, kiedy ich piesek chihuahua przebywa w tym samym pokoju i się w nich wpatruje. A nas zastanawia, czy Ashley nie miał również podobnych obaw podczas zdrad, jakich się dopuścił. Zamiast przyglądającego się pieska mogła wszak pojawić się jego małżonka.

P seudonimy. Mimo że pseudo Ash nas mało zaskakuje, to Cashley jest zdecydowanie bardziej intrygujące. Nasuwa się nawiązanie do jego przeszłości, kiedy to jako wychowanek Arsenalu zdradził miłujących kibiców Kanonierów i opuścił klub ze względu na kwestie finansowe, przenosząc się do Chelsea ("cash" - kasa).

R odzinne strony. Ash urodził się w Whitechapel, ubogiej dzielnicy Londynu. Jak widać w stolicy Anglii spodobało mu się na tyle, że nie zamierzał jej opuszczać nawet w imię rozwoju kariery piłkarskiej - najpierw trenował w Arsenalu, później przeniósł się do Chelsea. To dopiero nazywa się lokalny patriotyzm.

S ympatyczny. W 2005 roku Ash i jego małżonka zostali uznani za najbardziej sympatyczną angielską parę. Cóż, mając jako konkurencję "przemiłą" Victorię na pewno nie było to nadzwyczaj trudne. Podejrzewamy jednak, że dziś ten tytuł już by w ręce państwa Cole nie powędrował.

T ytuły. Jeśli wydawało Wam się, że tytuł najbardziej niewiernej postaci showbiznesu jest jedyny...byłyście w dużym błędzie. Ashley, zdobywając 24% głosów, co uplasowało go na czwartym miejscu, znalazł się w 10 najbardziej znienawidzonych piłkarzy Premier League. Co prawda, nie znalazł się na czele listy ( ten "zaszczytny" tytuł odebrał mu sam Cristiano Ronaldo ), ale i tak miejsce w tym rankingu nie napawa dumą.

U roczy, szczenięcy uśmiech. Tylko nie mówicie, że nie mamy racji...

Ashley Cole - jego nagie zdjęcia wywołały kolejny seks skandalAshley Cole - jego nagie zdjęcia wywołały kolejny seks skandal Fot. Andrei Lukatsky / AP

W zrost. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że obrońca Chelsea mierzy jedynie 172 cm. Nie chciałybyśmy nic sugerować, ale może swój brak dodatkowych centymetrów, co dla wielu nie jest bynajmniej powodem do radości, jest przyczyną jego licznych zdrad (chęć potwierdzenia męskości własnej?)

Z atargi z prawem. Ashley wyładowuje swoją złość spowodowaną ciągłymi oskarżeniami ze strony angielskich bulwarówek zbyt często na osobach niewinnych. Po wyjściu z balu charytatywnego obrzucił wyzwiskami stróżów prawa, za co została "surowo" ukarany 3-godzinnym aresztem i grzywną w wysokości 80 funtów. Innym razem, jadąc swoim autem miał wrażenie, że śledzą go paparazzi przez co drastycznie przyspieszył. Jednak mina musiała mu zrzednąć, gdy okazało się, że zamiast paparazzi ujrzał wyraźnie poruszonych policjantów.

Marina

Więcej o: