Niemcy wygrywają w ME U21!!!

W finałowej potyczce, nasi zachodni sąsiedzi pokonali Anglików aż 4:0, tym samym zapewniając swojemu krajowi pierwszy tytuł mistrzów Europy do lat 21. Nasze najserdeczniejsze gratulacje!  

Choć smutne oczka i posępna mina Theo Walcotta zmiękczyłyby serca nawet największych twardzieli, to nie sposób podziwiać Niemców i stylu, w jakim zdobyli trofeum. Młode niemieckie wilczki wygrały bowiem pewnie, od początku turnieju rozjeżdżając swoich przeciwników niczym walcem. I choć Anglia wydawała się jeszcze silniejsza, zdobywając najwięcej punktów ze wszystkich drużyn w fazie grupowej, to jednak taki a nie inny wynik wczorajszego meczu w Szwecji nie jest zaskoczeniem.

Co teraz zrobią młodzi mistrzowie (oczywiście zanim zostaną mistrzami-starymi wyjadaczami i/lub tylko prawdziwymi, dojrzałymi mężczyznami)? Mesut Oezil, strzelec jednej ze wczorajszych bramek postawił sprawę jasno: - Osiągnęliśmy swój cel, teraz czas na imprezowanie.

Trochę to dziwne, ale do naszej redakcji do tej chwili nie wpłynęło żadne zaproszenie na żadną imprezę z niemieckimi chłopcami, opromienionymi glorią zwycięzców. Czyżby jak zwykle nawaliła polska poczta?

olalla

Więcej o: