Wybieramy najlepsze sportowe ciało - odcinek 5.: plecy

Plecy to bardzo istotna część ludzkiego ciała i niekiedy bez pleców nie można nic w życiu osiągnąć. Nasi ulubieńcy osiągnęli natomiast bardzo wiele, czasem z pomocą pleców, choć częściej jednak prawdopodobnie przy wykorzystaniu innych części ciała, jednakże to właśnie nieco niedoceniane zaplecze klaty i nadbudowa pośladków jest dzisiaj w centrum naszej uwagi.  

1. Michael Phelps - on akurat bardzo wiele swoim plecom zawdzięcza, my również jesteśmy im wdzięczne za doznania estetyczne jakich nam dostarczają

AP/David J. Phillip

2. Diego Forlan - wiecie co jest lepsze od ciacha zdejmującego koszulkę? Ciacho, które nie potrafi jej potem założyć. A jeśli w ododatku tak się porusza i ma takie plecy jak Diego Forlan...

3.Mohd Zaquan Adha Abdul Radzak - co? Nie słyszałyście o tym słynnym malezyjskim piłkarzu? Cóż, ważniejsze od słyszenia o nim, jest to, byście go ujrzały:

Ciekawe ślady czyich paznokci nosi na swym pięknym tyle? Bo nasze łapki chyba aż tak daleko nie sięgają... A Jeśli Mohd Wam się spodobał - tu macie mały bonusik .

4. Marat Safin - chcemy się grzać w cieple tego słońca na jego karku...

5. Fabio Cannavaro - Fabio już dawno przyzwyczaił nas, że każda część jego ciała jest boska, atletyczna i niczym wykuta ze szlachetnego marmuru. Również więc i jego plecy spełniają najwyższe, plecowe standardy (a plecy Del Piero, choć w koszulce, to jednak jak to ten numer 10 i te biało - czarne pasy, wzruszają nas do głębi).

6. Marco Materazzi - Marco, kogo mają zwieść te anielskie skrzydła? Bo chyba nie nas. No dobra, trochę już nas zwiodły, skoro obrońca Interu znalazł się w zestawieniu.

7. Pavel Nedved . Tak musiały wyglądać plecy rycerzy wypraw krzyżowych i zdobywców Jerozolimy. Białe, szlachetne, umięśnione pod grzywą złocistych włosów. Gdybyśmy były Saracen(k)ami, od razu oddałybyśmy się w niewolę.

Fot. ANTONIO CALANNI AP

8. Guenot Steeve - plecy Francuza to może niejedyny, ale na pewno najpiękniejszy powód, dla którego warto zainteresować się zapasami. Mniammm...

Guenot Steeve po raz drugi - te plecyGuenot Steeve po raz drugi - te plecy Fot. ODED BALILTY AP

9. Anderson (son - son) . Andersonie - masz swoje pięć minut. Jesteś na jednym zdjęciu z Cristiano Ronaldo, ale to TWOJE umięśnione, nagie plecy interesują nas najbardziej.

10. Zlatan Ibrahimović - tak wiemy, znowu to zdjęcie... ale my po prostu nie mozemy przestać o nim myśleć.

Zlatan IbrahimovićZlatan Ibrahimović Fot. LUCA BRUNO AP

To co, dziewczęta, głosujemy? I przypominamy o innych częściach - idealnego sportowego ciała i plebiscytu.

Więcej o: