Vive Kielce mistrzami Polski w ręcznej!

Powinnyśmy były napisać o tym wczoraj, ale, ale - lepiej późno niż wcale. Gratulujemy przystojniakom z Kielc zdobycia tytułu i bezwzględnej dominacji w polskiej Ekstraklasie. Wiwat Vive!  

I choć jak wiecie, na Ciachach zwykle dominuje piłka nożna, to przecież o dozgonnej miłości, jaką darzymy szczypiornistów, nie trzeba nikogo przekonywać. Miłości szczególnie silnej w wypadku, gdy trenerem zespołu jest jeden z najbardziej ciachowych trenerów świata (i będziemy niewzruszenie obstawać przy tej opinii) - Bogdan Wenta.

Warto przypomnieć, że ręczni z Kielc wygrali w finale z drużyną Wisły Płock w piątym, bardzo zaciętym zresztą meczu finałowym, dzięki czemu mogą się teraz cieszyć sławą, chwałą i pierwszym miejscem w lidze szczypiorniaka. Po raz siódmy w historii, ale za to po aż sześcioletniej przerwie.

Nie wątpimy w olbrzymie zasługi "Wentyla" w osiągnięciu tak ważnego celu. To on prowadził chłopców w tym sezonie, to on w decydującym stopniu orzekał o doborze graczy - dość powiedzieć, że pięciu obecnych mistrzów zagra także w kadrze narodowej w meczach eliminacyjnych mistrzostw Europy.

A tymczasem włodarze kieleckiego klubu myślą już o nadchodzącym sezonie - do ekipy dołączył właśnie były reprezentant Polski, Damian Moszczyński oraz duński bramkarz, Marcus Cleverly . Mamy nadzieję, że doskonale wpiszą się w skład swojej drużyny. Tej złotej drużyny.

olalla

Więcej o: