Wybieramy najlepsze sportowe ciało - kawałek, po kawałku. Odcinek 1: nogi

Jeszcze nie opadł pył i kurz ligomistrzowych bitew, jeszcze nie wyschły łzy, na policzkach niektórych i szampan na ubraniach innych, jeszcze nie znamy mistrza Polski, ale już wiemy, że sezon 2008/09 nieubłaganie, bezlitośnie zbliża się do końca. Żebyśmy zatem nie pogrążyły się w marazmie, biernym oczekiwaniu i posezonowym odrętwieniu, wymyślamy Wam i sobie nową zabawę.   

Pomysł tej zabawy zrodził się już jakiś czas temu, kiedy to głowiłyśmy się nad z pozoru nierozstrzygalnym dylematem Kickettek . I nie chodzi tym razem o wyższość Messiego nad Ronaldo lub odwrotnie, a o prymat uda Stevena Gerarrda nad kończyną dolną Fernando Torresa . Pomyślałyśmy wtedy, że po pierwsze: nie ma takiego dylematu, którego nie rozstrzygnęłyby nasze Czytelniczki, a po drugie, co by było, gdyby z tych wszystkich wspaniałych nóg, ramion i torsów, stworzyć idealnego, sportowego półboga? No właśnie, co?

Rozpoczynamy zatem plebiscyt na najlepsze sportowe ciało, wybierane kawałek po kawałku. Zaczynamy od nóg, aby dać naszemu herosowi solidną podstawę. A nogi, jak już udowodniono, mogą być baaardzo, ale to bardzo atrakcyjne.

1. Yoann Gourcuff

Nasz ulubiony striptizer, poza tym, że cały jest piękny jak marzenie, ma również bardzo urodziwe nogi. A tak przy okazji, może w ten weekend zostać mistrzem Francji.

2. Fabio Cannavaro

Choć do tej pory patrzyłyśmy na niego głównie pod kątem jego boskiej klaty, tudzież zniewalającego uśmiechu, to Fabio ma także zniewalające "wsporniki" dla swojego zachwycającego ciała.

3. Michael Ballack

Wcale nie zgłaszamy jego kandydatury tylko dlatego, że ktoś musi być drugi, ale dlatego, iż muskularne uda Niemca przypominają nam monumentalne kompozycje Wagnera , masywne szczyty Alp niemieckich i zabójczą precyzję niemieckiej piłki.

4. Antonio Cassano.

AP/Armando Franca

Nie mogło przecież zabraknąć naczellnego ekshibicjonisty Serie A. The Special One nigdy by nam tego nie wybaczył.

5. Didier Drogba

Didier DrogbaDidier Drogba Darren Walsh

Dłuuuugie, dłuugie nogi napastnika Chelsea potrafią nawet czasem odwrócić naszą uwagę od jego klaty.

6. Cristiano Ronaldo

Didier DrogbaGETTY IMAGES/Paul Gilham

Wczorajszy finał Ligi Mistrzów to na razie temat tabu odnośnie C- Rona. Skoncentrujmy się zatem na jego pięknym udzie, które jednak wczoraj nie dało z siebie tyle, ile oczekiwałyśmy. Ale sza, miałyśmy o tym nie wspominać

7. Fernando Torres

Didier Drogba

I znowu ta dłuuuugość. I niech ta słodka buzia Was nie zwiedzie. Dzisiaj oceniamy nogi.

8. Paolo Maldini

Didier Drogba

Niezależnie jak się nasz konkurs skończy, już chyba możemy powiedzieć, że Paolo ma najpiękniejsze, prawie emerytowane nogi świata.

8. Steven Gerrard

Didier Drogba

Oj, nogi to on ma, i to do samej ziemi co udowadniał nie raz, strzelając niesamowite bramki. A tutaj był łaskawy pokazać nam nieco więcej ze swoich uroczych kończyn, a mianowicie, jakie skarby zaczynają się tam, gdzie one się kończą.  

A teraz przystępujemy do głosowania. Proszę, podnieść rękę i nacisnąć przycisk: na czyich nogach powinien wspierać się nasz przecudny bohater?

rybka

Więcej o: