Jaka będzie najmodniejsza drużyna przyszłego sezonu?

Jedna z niewielu dobrych rzeczy związanych z końcem sezonu piłkarskiego w Europie jest taka, że coraz częściej pojawiają się zwiastuny nowego sezonu. A wśród nich nowe wzory piłkarskich koszulek. My oczywiście jesteśmy zdania, że piłkarze najlepiej prezentowaliby się bez koszulek, a ich brak rozwiązałby wiele problemów (takich jak na przykład bezsensowne kartki za ich zdejmowanie, problem przytrzymywania przeciwnika za koszulkę i tym podobne). Ale skoro już te koszulki są, to pora im się przyjrzeć.   

Która drużyna będzie się najlepiej prezentować w przyszłym sezonie? Oto nasz mały, subiektywny przegląd, bazujący na tym, co już wiadomo oficjalnie i czego nieoficjalnie dowiedziały się Ciacha.

Liverpool

Wyjazdowe stroje Liverpoolu prezentowałyśmy nie dalej jak wczoraj. Wyciągnęłyśmy różne pożyteczne wnioski (Torres jest słodki, Reina śmieszny, a Xabi Alonso najseksowniej w świecie siedzi na krześle), niemniej jednak sprawa samych koszulek zeszła na dalszy plan. Teraz więc przechodzimy do meritum i stwierdzamy, że owszem, klasyczna czerń na wyjazdy to jest to w czym ciacha z Liverpoolu wyglądają najlepiej, oczywiście wtedy, gdy nie noszą swojej domowej klasycznej czerwieni.

Naszym zdaniem czarne wyjazdówki The Reds prezentują się o wiele lepiej niż szare koszulki z poprzedniego sezonu i już nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć je w akcji. Na piłkarzach rzecz jasna.

Chelsea

The Blues zaprezentowali jak na razie tylko stroje domowe i...

...oględnie mówiąc zachwycone nie jesteśmy. Oczywiście Terry, Lamps i Ballack bosko wyglądaliby nawet w zgrzebnym worku, więc i w nowych koszulkach dają radę , jednak stary model podobał nam się o wiele bardziej. Spójrzcie tylko na te klapy na piersiach - czy to na wzór żółwiej skorupki?

Arsenal

Wyjazdowe stroje Kanonierów wzbudziły sporo kontrowersji wśród ich kibiców, wzbudzają i w nas. Generalnie rozumiemy, że ekologia jest na czasie i obnoszenie barw Matki Ziemi jest bardzo szlachetne, lecz czy na pewno komponuje się z kolorem oczu Fabregasa? Naszym zdanie nie, nie, i jeszcze raz nie.Choć chyba wszystko lepsze od tegorocznych żółto-granatowych paskudków.

Manchester United

Kwestia strojów dla Czerwonych Diabłów jest bardziej skomplikowana. Niektóre źródła podają, iż mogą one wyglądać tak:

Hmmm, retro koszulki całkiem nam się podobają, intrygujące są zwłaszcza te wiązania...Już sobie wyobrażamy włosy na piersi Ryana Giggsa wystające zalotnie przez nonszalancko rozchłestany żabocik i plączące się pomiędzy niesfornymi sznureczkami... Możliwe jednak, iż na wyobrażeniach się skończy, gdyż inne źródła podają, że nowe koszulki Man United, co naszym zdaniem zdecydowanie bardziej prawdopodobne, wyglądać będą tak:

Też nie najgorzej, a nawet zupełnie dobrze. Podoba nam się zwłaszcza nawiązanie do kolekcji Victory Nike'a , z którą mamy baaaaaaaaardzo miłe skojarzenia. 

FC Barcelona

Nie mówcie nikomu, bo oficjalna premiera strojów Barcy dopiero 23 maja, ale Ciachowy Wywiad działa szybko i sprawnie i wiemy już co nieco na ten temat. Stroje domowe prezentują się tak:  

czyli powrót d tradycyjnych pasów, zaś wyjazdowe tak:

Jakże mandarynkowo. Jakże uroczo. Nie sposób nie wspomnieć przy tej okazji Tima Wiese w wersji pink albo Radka Matusiaka w kolorze bladego różu - wszak są to kolory mocno powiązane. Nie musimy chyba dodawać, że Ciachom taki kolor podoba się najbardziej na świecie, i tym mocniej i więksi twardziele mają go na sobie.  

.. .

Real Madryt

.

Po raz kolejny mamy wrażenie, że firma Adidas nie popisała się w tym sezonie kreatywnością i w zasadzie w przypadku Realu, możemy powtórzyć to, co napisałyśmy o strojach Chelsea. oprócz klapek na piersiach.

Dla przypomnienia: najlepszy z możliwych strój piłkarzy Realu wygląda tak:

.REUTERS/STEFANO RELLANDINI

AC Milan

.

Eee, co my przed chwilą napisałyśmy? Że Adidas się nie spisuje? W przypadku strojów domowych jest chyba jeszcze gorzej:

.

Wydaje nam się, że rossoneri to właśnie rosso i nero, co więc robi tu ten biały kołnierzyk? I czy ikona mody Paolo Maldini nie mógłby jakoś interweniować w tej sprawie?

Bayern Monachium:

.

To my już wolimy Lukę Toniego w kalendarzu .

Reprezentacja Hiszpanii

W końcu jakiś udany projekt Adidasa. Hiszpańskie złoto i czerwień w połączeniu z klasyczną czernią i ciachową reklamą to jest to, czego oczekujemy po mistrzach Europy, a przede wszystkim ich sponsorach.

.

A jakie jest Wasze zdanie? Które koszulki podobają Wam się najbardziej? Czy zgadzacie się z surowymi opiniami Ciach, czy - standardowo - obrzucicie nas stekiem wyzwisk w imię protestu?

rybka

Więcej o: