Ciachowy Słownik: część piąta

Zgodnie z zasadą "aby pokonać wroga musisz wiedzieć z kim walczysz" profesorki z uniwersytetu Ciacha.net definiują trzy największe zarazy współczesnego futbolu. Bo piłka nożna to nie tylko cud, miód i orzeszki lub gole, ciacha i torsy, ale również coś równie obrzydliwego jak faule, nurkowanie i żel.    

NURKOWANIE - wyjątkowo nieelegancki zabieg mający na celu wprowadzenie w błąd arbitra, poprzez symulowanie faulu podczas meczu piłki nożnej. Polega na każdorazowym padaniu na murawę w najróżniejszych pozycjach z udawanym okrzykiem bólu na ustach; obowiązkowy warunek: przeciwnik musi znajdować się w odległości nie większej niż metr. Podczas bieżącego sezonu piłkarskiego zaobserwowano niepokojące rozprzestrzenianie się owego zjawiska, wchodzące w pierwsze stadium pandemii.

FAUL - umyślne lub przypadkowe (jednak w większości wypadków umyślne), niezgodne z przepisami gry w piłkę nożną zachowanie piłkarzy, polegające na agresji fizycznej (jak popchnięcie, przytrzymywanie za koszulkę, splunięcie, prawy sierpowy czy "na Zidane'a"), nierzadko skutkujące trwałym uszkodzeniem ciała lub uszczerbkiem na zdrowiu psychicznym poszkodowanego. "Faul" ma tendencję do nagłego zanikania lub pojawiania się w świadomości sędziego, pomimo faktycznej sytuacji na boisku. Anonimowa petycja z propozycją, by za wyjątkowo brutalne faule karać zawodników dwoma miesiącami prac społecznych w redakcji serwisu internetowego ciacha.net, została niespodziewanie odrzucona.

ŻEL - niebezpieczna substancja o niezidentyfikowanymi składzie, mająca za zadanie usztywnienie kosmyków włosów, w celu poprawienia aparycji danej osoby. Nadmierne jej stosowanie może jednak spowodować efekt odwrotny od spodziewanego. Ma właściwości wyjątkowo silnie uzależniające i powodujące różnego rodzaju zaburzenia (przykładowo niemożność stabilizacji w związku lub silne zamiłowanie do promieniu słonecznych).Obecnie UEFA rozpatruje wniosek (poparty wieloletnimi badaniami na przypadku Cristiano R.) Instytutu Naukowego w Ciacholandii o wprowadzenie żelu na listę środków dopingujących.

.

I wszystko jasne, prawda ? W razie gdyby było inaczej, piszcie - ciachowyslownik@gazeta.pl.

P.S. A petycję i tak wyślemy ponownie...

Marina

Więcej o: