Kup sobie klub piłkarski

Czyli jak to zrobić, żeby mieć niemal na własność parę fajnych futbolowych ciach.  

Inicjatywa Kupimy Klub została zainspirowana powodzeniem brytyjskiego projektu MyFootbalClub. Brytyjczycy i Brytyjki mają swój zespół Ebbsfleet United (panowie uśmiechają się do nas ze zdjęcia), który z powodzeniem rozwija się, świętując pierwsze sukcesy. Teraz przyszedł czas na Polskę. Projekt zakłada zebranie 50 tys. członków, kibiców, którzy wspólnie będą decydować o rozwoju klubu. Aby zostać jego prezesem wystarczy składka w wysokości 20zł rocznie (ale na to przyjdzie czas w drugim etapie, który jest zaplanowany na lipiec).  Obecnie inicjatorzy akcji są w fazie pierwszego etapu, który ma na celu zebranie członków klubu. Wystarczy wejść na stronę internetową projektu i zarejestrować się, nie trzeba nic płacić, wystarczy tylko wypełnić formularz i po kilku chwilach można bez problemu korzystać z forum. Jest to miejsce, w którym możecie dyskutować z innymi uczestnikami, wymieniać się opiniami i pomysłami dotyczącymi projektu i sportu.

Jest plan, by w trzecim etapie kupić klub piłkarski (już istniejący), bądź zbudować go od podstaw.

Tak, tak, kupić klub! Czyż to nie kuszące, mieć własny klub piłkarski, a co za tym idzie - własnych piłkarzy? Choć na początku nie będą to ani Cristiano Ronaldo, ani Fernando Torres, ani Didier Drogba- niejedna z nas zapewne o tym marzy, ale kto wie co przyszłość pokaże... Może wspólnie odkryjemy przystojnych młodych polskich zawodników, zasługujących na miano ciach? Będą grać w naszej drużynie, a my będziemy mogły zadecydować w jakich koszulkach zagrają (niestety, bez nie mogą).

Projekt jak na razie jest zdominowany przez mężczyzn. Ale mam nadzieję, że i ta wspanialsza, lepsza, piękniejsza...(długo by wymieniać, jakie jesteśmy cudowne) płeć także zdecyduje się na wzięcie udziału w inicjatywie Kupimy Klub. Przecież my dziewczyny też mamy prawo do interesowania się piłką nożną i posiadania własnego klubu, a że przy okazji będziemy mogły pochwalić się, że to dzięki nam istnieje taka ciachowa drużyna. Tylko razem możemy stworzyć coś wyjątkowego. Sprawdźcie na stronie www.kupimyklub.pl.

Marina Rewers

Więcej o: