10 najbardziej ciachowych rodzeństw w sporcie

Bo co dwa ciacha, to nie jedno, a co dwa ciacha razy dziesięć to dwadzieścia. Przygotujcie się zatem za prawdziwą braterską ucztę.  

10. Matti i Jussi Hautamäki

Być może włosy nie są najmocniejszą stroną fińskich braci, ale uroku w sobie mają dużo, zwłaszcza młodszy (a prawda, że wygląda na starszego?) Matti. Który to urok rośnie zresztą wprost proporcjonalnie do procesu przyciemniania i skracania włosów przez skoczka.

9. Bliźniacy da Silva

AFP/GETTY IMAGES/PAUL ELLIS

Bo jak tu nie kochać pociesznych czuprynek Fabio i Rafaela z Manchesteru United?

8. Bob i Mike Bryan

Prawdopodobnie najlepszy tenisowy debel, najbielsze zęby i najszersze hollywoodzkie uśmiechy świata.

7. Kimi i Rami Raikkonen

Chyba najbardziej niepodobne do siebie rodzeństwo w zestawieniu. I tak jak w przypadku braci Hautamäki, tutaj również to młodszej latorośli (Kimiemu) zdecydowanie bardziej poszczęściło się na loterii genowej. Mogłybyśmy nawet brutalnie powiedzieć, że to on jest głównym sprawcą miejsca i pozycji w rankingu. I chyba to właśnie zrobiłyśmy.

6. Martin i Thorsten Schmitt

Przyznać się, która z Was wiedziała o istnieniu starszego brata Martina, również sportowca (emerytowany kombinator narciarski)? Odrębna kwestią jest to czy, uda nam się znaleźć rodzeństwo w którym to starszy brat jest tym bardziej urodziwym? Jeszcze się nie poddajemy i coś na mówi, że podołamy. A nawiasem mówiąc, nie sądzicie, że gdyby Thorstenowi wymienić nos (z całym szacunkiem dla jego nosa) nie wyglądałby jak, wypisz wymaluj, Martin?

5. Michał i Bartosz Jureccy

Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Wyborcza.pl

To, że w tak mało przecież zawodników liczącej drużynie piłki ręcznej mieszczą się dwie pary świetnie grających braci jest ewenementem, bez dwóch zdań. To że cała czwórka to przy tym urodziwi panowie zakrawa wręcz na zjawisko nadprzyrodzone. A tego właśnie doświadczamy w naszej własnej polskiej drużynie reprezentacyjnej. Inna sprawa, ze zdobycie wspólnego zdjęcia Michała i Bartka graniczy niemal z cudem. To powyższe jest najwspólniejszą fotografią braci, jaką znalazłyśmy w naszym archiwum.  

4. Simon i Martin Fourcade

Fanki biathlonu kojarzą na pewno starszego Simona, który w zawodach seniorskich startuję już kilka sezonów i ma na swoim koncie całkiem udane występy. Młodszy Martin stawia dopiero swoje pierwsze kroki w biathlonowym świecie, ale jesteśmy pewne, że wkrótce dorówna bratu umiejętności, bo urodę już prezentuje na tym samym poziomie. Jeśli nie przekonują Was francuscy bracia, zajrzyjcie koniecznie tutaj .

3. Mirco and Mauro Bergamasco

AFP/GETTY IMAGES/ANDREAS SOLARO

Jeśli to nazwisko nic Wam nie mówi, to nie przejmujcie się- my też panów odkryłyśmy całkiem niedawno i zupełnie przypadkowo. Mirco (blondyn) i Mauro to gwiazdy włoskiej reprezentacji rugbistów, słynący z zamiłowania do dość odważnych, by nie powiedzieć wręcz rozbieranych sesji zdjęciowych. Dla przykładu, młodszy Mirco na fotografii stylizowanej na słynną sesję Michała Bąkiewicza z piłką.

2. Nicola i Luka Karabatić

Młodszy, szczuplejszy i bardziej opalony Luka podobnie jak brat trudzi się piłką ręczną, choć niewiele brakowało, a zostałby tenisistą. Póki co w kadrze narodowej Francji jeszcze nie występuje, ale jeśli kiedykolwiek w przyszłości dołączy do jej największej gwiazdy- swojego brata Nicoli, urośnie nam solidna braterska konkurencja dla naszego lokalnego piłko-ręcznego rodzeństwa.

1. Marcin i Krzysztof Lijewscy

Bracia LijewscyBracia Lijewscy BONGARTS/GETTY IMAGES/Christof Koepsel

Jeśli którakolwiek z Was przeczytawszy tytuł naszego dzisiejszego rankingu, zastanawiając się nad pozycją pierwszą nie pomyślała o braciach Lijewskich, to gratulujemy kreatywności. Ciacha w tym akurat przypadku są do bólu przewidywalne. 

ruby blue

Więcej o: