Polska-Chorwacja na MŚ: dwa słowa o szczypiornistach

Już wieczorem po raz kolejny w ty tygodniu zasiądziemy przed odbiornikami telewizyjnymi,  w najwyższym napięciu obserwując zmagania piłkarzy ręcznych. Dziś Polacy zmierzą się z gospodarzami Mistrzostw Świata, Chorwatami, jedną z najlepszych ekip na świecie. Niewykluczone, że odpaść nam przyjdzie, choć i my taki status już sobie wywalczyliśmy. Jest jednak równie prawdopodobne, że to chłopcy Bogdana Wenty będą dziś świętować wielkie zwycięstwo. Zanim to jednak nastąpi, przyjrzyjmy się dziś wszystkim członkom polskiej ekipy - by później wiedzieć, komu dziękować.  

1. Bogdan Wenta - tego pana przedstawiać nie trzeba. Głuchych na cały szum medialny wokół "Wentyla", zapraszamy tutaj .

2. Sławomir Szmal (l. 31)- pseudo "Kasa", fenomenalny bramkarz naszej reprezentacji. To za jego sprawą wiele meczów, na tych mistrzostwach i nie tylko, miało taki a nie inny rezultat.

3. Marcin (l. 32) i Krzysztof (l. niespełna 26) Lijewscy - rozgrywający, najbardziej rozpoznawalni bracia polskiego sportu, głownie za sprawą zapierającej dech w piersiach urody. Pierwszy żonaty i z dwójką dzieci, drugi jeszcze do wzięcia! Po meczach lubią pochodzić sobie na czworakach.

BONGARTS/GETTY IMAGES/Christof Koepsel

4. Bartosz (l.30, obrotowy, "Shrek") i Michał (l. 25, rozgrywający, pseudu "Dzidziuś") Jureccy - drudzy najbardziej rozpoznawalni bracia polskiego sportu, także niezwykle smaczne ciacha (zwróćcie uwagę na ich piękne zęby!). Pochodzą z miejscowości Kościan, z rodziny o sporych sportowych tradycjach. Imponują potężnymi gabarytami.

AP/Lee Jin-man

5. Artur Siódmiak (l.34) - jego nazwisko mamy na ustach od trzech dni. Mamy nadzieję, że dziś nie będzie musiał powtarzać swojego wtorkowego wyczynu, gdyż polska dominacja nad Chorwatami okaże się zdecydowanie wyraźniejsza niż nad poprzednim zespołem. Jeśli jednak zajdzie taka konieczność - nie wątpimy, że nie zadrży mu ręka. W nagrodę chętnie zabierzemy go na wypad snowboardowy, którego to Siódmiak jest zagorzałym fanem.

6. Damian Wleklak (l.33), pseudo "Zdechły, rozgrywający, kapitan naszej reprezentacji i zapalony żeglarz. dzisiaj będzie musiał poradzić sobie z najlepszym podobno piłkarzem ręcznym na świcie, Ivano Baliciem . Mamy nadzieję, że uda mu się ten trudny wyczyn.

7. Bartłomiej Jaszka (l. 26, rozgrywający) - podobnie jak bracia Lijewscy, pochodzi z Ostrowa 9szczęśłiwe mieszkanki tej wylęgarni seksownych szczypiornistów!). Dość niski jak na piłkarza na swojej pozycji - jedynie 185 cm wzrostu -  gra jednak szybko i inteligentnie, nie mamy więc wątpliwości, ze dziś zalezie za skórę reprezentantom Chorwacji.

8. Patryk Kuchczyński (l.26, skrzydłowy, pseudo "Chińczyk") - bohater meczu z Danią, na co dzięń gra w Kielcach, gdzie zdarza mu się przebierać za budowlańców i pozować do kalendarzy.  Ostatnio chyba schudł .

9. Karol Bielecki (l.27, rozgrywający) - najpotężniejszy i prawdopodobnie najsławniejszy obecnie w naszym kraju rudzielec. Szczyt formy ma już chyba za sobą, niemniej raczej nie zwodzi i jest silną opoką polskiego skadu. Jako młodzieniec trenował piłkę nożną - dobrze, że mu się odmieniło,przypuszczamy, że bez niego nie byłoby tylu sukcesów polskiej ręcznej.

10. Daniel Żółtak (l. 25, obrotowy) - obok Michała Jureckiego, prawie najmłodszy zawodnik naszej reprezentacji. Jak wielu poprzednich i następnych, jest zawodnikiem Vive Kielce. Czujemy także, że ma spory potencjał, trzeba tylko poczekać, aż z kadry odejdą najstarsi.

11. Mariusz Jurasik (l.33, rozgrywający/skrzydłowy) - jeden z najsymaptyczniej wyglądających "niedźwiedzi" w naszym zespole, a do tego świetny zawodnik. Obiecał, że jeśli dostanie taką możliwość - rozbierze się na łamach kobiecego magazynu (lub portalu internetowego, podpowiadamy). Kaprysem losu jednak nie zakończył jeszcze kariery, my mamy nadzieję,że zostanie jak najdłużej.

12. Tomasz Tłuczyński (l. 30, skrzydłowy, pseudo "Tłuczek") - syn wielkiego poskiego szczypiornisty sprzed lat, Zbigniewa, zwanego, jakżeby inaczej, "Tłukiem". Prawdziwy młot w polskiej reprezentacji, błyszczy szególnie na właśnie rozgrywanym turnieju. Wrażliw facet - potrafi płakać, co widać było pod koniec meczu z Norwegią (na szczęście, łez potoki polały się za wcześnie i niepotzrebnie). 

13. Mariusz Jurkiewicz (l.27, rozgrywający)- jest bratemWojtka, siatkarza z Jastrzębskiego Węgla. Na co dzień gra w Hiszpani, gdzie jest prawdziwą gwiazda (szczególnie w kraju Basków), ale w kadrze zapracował do tej pory jedynie na status zmiennika.

14. Rafał Gliński (l. 27, skrzydłowy) - do Chorwacji pojechał zamiast jednego z naszych pupilków, Mateusza Jachlewskiego, i choć nie jest tak charakterystyczny, jak poprzednik, to jednak spisuje się całkiem przyzwoicie, ale nieczęsto, bo w Chorwacji zdecydowanie króluje Tłuczyński, którego Gliński zmienia. 

15. Adam Malcher (l.23, najmłodszy z najmłodszych w kadrze, bramkarz) - zmienia "Szmala", więc tym bardziej nalezą mu się wyrazy uznania, że w ogóle o nim się od czasu do czasu słyszy. 

BONGARTS/GETTY IMAGES/Christof Koepsel

Na koniec dwa pytania, dziewczęta. Po pierwsze,który z tych panów podoba się Wam najbardziej i cieszy się Waszą największą sympatią? A po drugie,  czy dzisiaj wygramy z Chorwatami 28:26, jak to Ciacha w sanch widziały?

olalla

Więcej o: