Jedenastka Roku 2008 wybrana!

Nadeszła wiekopomna chwila i z dawna oczekiwany moment rozwiązania. Rozwiązania konkursu przy którym bledną wszelkie Złote Piłki, Buty, Nagrody FIFA czy Wybory Miss Polonia. W naszym konkursie szło bowiem o wartości ponadczasowe: Wieczną Prawdę, Wieczne Dobro i Wiecznę Piękno, ze wskazaniem na Piękno. Jeżeli już nie wieczne to przynajmniej takie, które świeciło najjaśniejszym blaskiem w minionym 2008 roku. Z prawie czterdziestu ciachowych gwiazd miałyście za zadanie wyłowić największe perełki i ułożyć z nich Jedenastkę na miarę naszych pragnień i snów. Bój to był ciężki i zaciekły, emocje sięgały zenitu,  potęgi chwiały się w posadach, a z ognia walki wyłaniały się spiżowe postacie zwycięzców z wieńcem laurowym na skroniach. Miniony rok należał bez wątpienia do Hiszpanów  i to oni zdominowali naszą drużynę - w Jedenastce znalazło się ich aż pięciu! Trochę nas zaskoczyła i zmartwiła obecność zaledwie jednego piłkarza z Polski, ale cóż - nasi chłopcy za bardzo nie popisali się w ubiegłym roku, więc niech słaby wynik zmobilizuje ich do wytężonej pracy w następnym.  

A oto oni: Jedenastu wspaniałych, pięknych, młodych i bogatych.

BRAMKA : IKER CASILLAS

Mogłoby się wydawać, że tutaj odbędzie się najtwardsza walka pomiędzy zdawałoby się murowanymi faworytami - Borucem i Casillasem. Tymczasem ostatnie wybryki naszego reprezentanta chyba Was do niego trochę zniechęciły, bowiem Iker dosłownie zmiażdżył konkurencję, zdobywając w ogóle największą liczbę głosów w całym konkursie - 1141. Potem było długo długo nic i Artur Boruc z 477 głosami, co na tle całego głosowania pozostaje jednak bardzo dobrym wynikiem.  

OBRONA : WOJTKOWIAK - CANNAVARO - TERRY - RAMOS

Czy spowodowała to tradycyjna waleczność obrońców, czy obfitość ciach na tej pozycji, faktem pozostaje, iż tutaj walka była najbardziej zacięta i wyrównana. Zwyciężył 372 głosami Fabio Cannavaro, tylko 13 mniej bo 359 dostał John Terry, zaledwie o 4 wyprzedzając Grzegorza Wojtkowiaka. 204 głosy uzyskał "ktoś inny", a do naszych uszu dotarł krzyk rozpaczy wołający o obecność Sergio Ramosa w zestawieniu. Wasz ci on, wasz Drogie Czytelniczki i umieszczamy go tam gdzie jego miejsce czyli na lewej obronie.

POMOC: RONALDO- FABREGAS - KAKA - STILIĆ

Cristiano  Ronaldo wygrywa w tym roku wszystko, wygrał więc i rywalizację o miano najbardziej ciachowego pomocnika, jednak nie z tak przygniatającą przewagą jakby się mogło wydawać. Zdobył 653 głosy, zaś następny w stawce Cesc Fabregas 542. Ci dwaj pozostawili resztę daleko za sobą. Następny w kolejności Kaka zdobył 219 głosów, zaś czwarty był Semir Stilić ze 187 głosami, wyprzedzając jedynie o 6 Kubę Błaszczykowskiego.

ATAK:  TORRES -  VILLA

Któż by się spodziewał innego wyniku? Król strzelców Euro 2008 i zdobywca zwycięskiej bramki dla Hiszpanów w finale nie dali  jakichkolwiek szans konkurentom. Fernando Torres uzyskał 866 Waszych głosów co daje mu drugi po Casillasie wynik w skali całego konkursu.  Ponad 500 głosów niżej uplasował się David Villa - 335. Zaszczytne trzecie miejsce zajął nasz Robert Lewandowski - 200 głosów.  

TRENER: JOSEP GUARDIOLA

Wśród trenerów również mamy do czynienia z hegemonią Hispzanów. Boski Pep Guardiola uzyskał 714 głosów - więcej od Cristiano Ronaldo, a mniej tylko od Torresa i Casillasa i to on poprowadzi naszą Cudowną Jedenastkę ku jej świetlanej przyszłości. Jego asystentami mogliby zostać Jose Mourinho - 303 głosy, i Sir Alex Ferguson Swoją - 277 głosów. Jakoś ciężko nam jednak wyobrazić sobie dumnego Portugalczyka i utytułowanego Szkota u boku młodego Hiszpana.

A trener Guardiola dostaje od nas w prezencie nie tylko mistrzowski skład podstawowy, ale też ławkę rezerwowych jakiej mógłby mu pozazdrościć każdy szkoleniowiec w Europie.  

ŁAWKA REZERWOWYCH: BORUC, METZELDER, MALDINI, XAVI, LAMPARD, BŁASZCZYKOWSKI, LEWANDOWSKI

Ławkę rezerwowych mamy tak obsadzoną, że pewnie często odwracałybyśmy oczy od boiska, aby sobie na nią popatrzeć. Siedzi tam aż trzech naszych rodaków:  największy przegrany konkursu Artur Boruc (474 głosy), Kuba Błaszczykowski i Robert Lewandowski, a także najlepszy gracz Euro 2008 Xavi, żywa legenda Paolo Maldini, podpora Chelsea - Frank Lampard i najpiękniejszy Niemiec - Christoph Metzelder. Mmm, palce lizać.

Dziękujemy wszystkim Czytelniczkom za udział w konkursie i mamy nadzieję, że jesteście zadowolone z Waszego wyboru. Naszym zadaniem tak zestawiona drużyna wygrałaby wszystkie możliwe trofea, a na pewno wszystkie konkursy piękności. Nic, tylko podziwiać. 

rybka

Więcej o: