Zdjęcie dnia: Austriaccy skoczkowie reklamują kurtki

Być może kurtki zimowe nie są tą częścią garderoby, w reklamach której najbardziej lubimy oglądać nasze ciacha, ale od kombinezonu, kasku i ogromnych gogli narciarskich duży krok naprzód i tak jest, więc nie ma co narzekać.   

Zapewne z identyfikacją poszczególnych skoczków na zdjęciu problemu nie macie, toteż tylko gwoli formalności napiszemy, że znajdują się na nim od lewej: Gregor Schlierenzauer, Thomas Morgenstern, Martin Koch, Andreas Kofler i przykucnięty Mario Innauer. Nam do gustu najbardziej  przypadł jak zawsze słodko-chłopięcy Gregor Schlierenzauer, choć równie wysokie noty za styl zyskał sobie swoim rozbrajającym uśmiechem Andreas Kofler. Rozczula nas on tym bardziej, że na skoczniach uśmiechniętego skoczka widzimy raczej rzadko, gdyż póki co, obecnego sezonu Andreas do udanych zaliczyć nie może. Wspomnieć musimy także o najmłodszym w tym gronie, 19-letnim Mario Innaurze, który bez wątpienia dobrze się zapowiada i, mamy nadzieję, ma przed sobą przyszłość równie świetlaną jak biel zębów Thomasa Morgensterna na naszym zdjęciu dnia.

Tymczasem w będącym na półmetku Turnieju Czterech Skoczni, bryluję inny Austriak, którego na zdjęciu niestety nie ma, Wolfgang Loitzl. Skoczek wygrał wczoraj swoje pierwsze w karierze zawody Pucharu Świata, a w otwierających Turniej zmaganiach w Oberstdorfie, musiał uznać wyższość jedynie Simona Ammanna. Jako że nie chcemy zepsuć Wam ani sobie dobrego nastroju, w jaki wprowadziło nas zdjęcie, o popisach polskich skoczków ani o wczorajszym ostatnim miejscu Bjoerna Einara Romoerena nie wspomnimy.

ruby blue

Więcej o: