Ciacha - ciachom, czyli co komu po choinkę?

Staropolskim obyczajem, gdy w Wigilię gwiazda wstaje, Nowy Rok zaś cyfrę zmienia, wszyscy wszystkim ślą...  prezenty. Również my kierując się tą starą i zupełnie nieświecką tradycją postanowiłyśmy obdarować kilku naszych ulubieńców tym, czego naszym zdaniem najbardziej potrzebują. Albo przynajmniej pomysłami na to, czego naszym zdaniem najbardziej potrzebują.  

Zaczynamy zatem w kolejności przypadkowej:

Artur Boruc - rózga (ale taka mała) i czekolada (ale bezcukrowa). Czekolada - bo co by nie mówić ratował na od niemiłosiernego lania i całkowitej kompromitacji na Euro 2008 nie raz i nie dwa. Bo to ciągle jeden z najlepszych  bramkarzy świata. Bo oprócz talentu ma jeszcze charakter, co wielokrotnie udowadniał. Bo jest przepiękny, i to do bólu. A bezcukrowa, żeby zadowolić tych wszystkich, którzy oskarżają go o kłopoty z nadwagą. My tam akurat uważamy, że kochanego Artura nigdy za wiele, ale widocznie są tacy, co prezentują odmienne poglądy.  A rózga? No, to już sam, Arturze, dobrze wiesz za co. My też wiemy, że miłość jest ślepa, że serce nie sługa, że jedno piwo to nie alkoholizm, a papierosy odchudzają, ale Św. Mikołaj wszystko widział i bez rózgi się nie obejdzie.

Cristiano Ronaldo - nie, nie, nie, nie zgadłyście. Wcale nie słoik żelu. Ani też nie olejek do opalania z superwysokim filtrem . Nic z tych niskich żartów. Wrażliwe i delikatne Ciacha życzą Cristiano tego, czego brakuje mu najbardziej - prawdziwej miłości. Dziewczyny wrażliwej, słodkiej i niekoniecznie powabnej. Takiej, która doradzi mu jak się ubrać (albo raczej, jak się NIE ubierać ). I nieważne, czy znajdzie ją we Włoszech , czy w jakimkolwiek innym zakątku globu, ważne, żeby nie musiał już korzystać z usług osób o imieniu Fernanda   i zamiast oglądać wciąż siebie w niezliczonych lusterkach, zaczął w końcu przeglądać się w oczach tej jedynej.

Radek Majewski, Tomek Zahorski, Jacek Zieliński II, Tomasz Łapiński - wędki, spławiki, przynęty i zestawy młodego wędkarza. Wędkarstwo to, obok gry na Play Station i uganiania się za modelkami, najpopularniejsze hobby wśród piłkarzy. Bardzo je pochwalamy, gdyż sprzyja relaksowi, poprawie koncentracji, wyciszeniu, no i przecież dużo bardziej wolimy, żeby piłkarze uganiali się za rybkami niż za innymi kobietami. Dlatego najsłynniejsi wędkarze polskiej piłki - reprezentanci Polski Jacek Zieliński i Tomasz Łapiński (pamiętacie  ich jeszcze? Jak nie, to zapytajcie Mamy) oraz nasze młode, obiecujące ciacha - Tomek Zahorski i Radek Majewski - otrzymują od nas wszytko to, czego wędkarze potrzebują do szczęścia, cokolwiek to jest.

David Beckham - co można podarować człowiekowi, który ma wszystko: piękną  żonę, urocze dzieci, sławę i tyle pieniędzy, co budżet małego środkowoafrykańkiego kraju? Który po chwilowych zawirowaniach trafił znowu do wielkiego europejskiego klubu i będzie grał u boku takich sław jak Kaka, Maldini czy Ronaldinho? Otóż my wiemy co, a pomył podsunęli nam scenarzyści filmu " Śniadanie u Tiffany'ego ". Złota szpilka do wykręcania numerów telefonu to jest to. Enjoy, David. 

Francesco Totti, Cesc Fabregas, Eduardo da Silva, Wesley Sneijder, Sebastian Szałachowski, Gianluigi Buffon i wszystkie chore Ciacha- zdrowie, zdrowie, zdrowie. Uwielbiamy Was, podziwiamy Was, a kiedy chorujecie krwawią nasze serca. "No Totti, no party" mogłybyśmy zastąpić uniwersalnym "No Ciacho, no party", bo bez Was nasze życie traci smak. I gdybyśmy mogły to oprócz  gwiazdek z nieba podarowałybyśmy Wam właśnie całe Zdrowie świata. Oczywiście coś tam byście musieli nam za to obiecać...

Sir Alex Ferguson - nowa gablotka na trofea. Dwa mistrzostwa Anglii pod rząd, Puchar Europy, klubowe Mistrzostwa Świata to bilans dokonań MU w ostatnich dwóch latach. Jeżeli dodamy o tego siedem poprzednich mistrzostw kraju, pięć pucharów, Puchar Europy z 1999 roku, osiem Tarcz Dobroczynności i kilka innych trofeów - cóż, żadna półka nie jet z gumy i nowa gablotka z pewnością się Sir Alexowi przyda. Zwłaszcza, że 31 grudnia obchodzić będzie on swoje 67 urodziny. Życzymy stu lat i wielu jeszcze sukcesów z Czerwonymi Diabłami.

Piłkarze Polonii Bytom - "Krótki kurs kroju i szycia, oraz odróżniania kolorów" - wszystkie  dobrze pamiętamy przyśpieszoną lekcję udzieloną piłkarzom Polonii Bytom (skądinąd bardzo sympatycznym) pt. " Ubiór ma znaczenie ". Historia pomimo zabawnych (choć raczej nie dla zainteresowanych) konsekwencji, miała też swój przykry finał w postaci kary nałożonej na klub w wysokości...20 tysięcy złotych! Tak drogich strojów nie nosi chyba nawet sama Victoria Beckham, zatem Polonistom ofiarujemy niniejszym podręcznik, w którym znajdą porady jak łatwo, tanio i własnoręcznie uszyć koszulkę i spodenki w kolorach odróżniających się od kolorów rywala. 

A Wy macie jakieś pomysły na świąteczne prezenty dla naszych pieszczoszków?

rybka

Więcej o: