10 najlepszych strojów w łyżwiarstwie figurowym

Z naszym ciachowym przeglądem mody sportowej wędrujemy dziś na lodowiska, by zweryfikować tezę, jakoby stroje łyżwiarzy  z założenia miały być kiczowate, święcące i ogólnie paskudne. Z jakim skutkiem? Zobaczcie i oceńcie same, ale naszym zdaniem, nie jest aż tak najpotworniej.   

10. Evan Lysacek

Bo mężczyznom w czarnym zawsze ładnie, zwłaszcza tym przystojnym.

9. Min Zhang

GETTY IMAGES/Clive Rose

W kolorze również może być interesująco. Chińskiego łyżwiarza chwalimy za pomysł na strój i spodnie- wąska, marszczona nogawka - bardzo fajnie panie Zhang.

8. Takeshi Honda

Biała koszula i czarny coś jakby frak oraz dopełniające efekt czarne rękawiczki to coś co Ciacha lubią, może nie najbardziej, ale na 8 miejsce wystarczająco.

7. Brian Joubert

GETTY IMAGES/Koichi Kamoshida

Nie wiemy, czy jedna z rękawiczek Briana zaginęła w akcji podczas szybkiego piruetu, czy też może Francuz postawił na nieco awangardy w stroju. Nieważne. Liczy się efekt końcowy, a ten jest wyśmienity.

6. Thomas Verner

Ostateczny dowód na to, że klasyka w strojach łyżwiarskich to bardzo dobry pomysł.

5. Brian Joubert

Klasyka jednak to nie wszystko. Pomysłowość i oryginalność cenimy sobie równie wysoko. Powyższy strój Briana powstał specjalnie na potrzeby programu dowolnego wykonywanego do muzyki z filmu ''Matrix''. Keanu Reeves jak się patrzy.

4. Ilia Klimkin

Rosyjski łyżwiarz postanowił z  kolei założyć na siebie pięciolinię. Naszym eksperckim zdaniem, nuty na ciele Illi prezentują się bardzo okazale.

3. Jewgienij Pluszenko

Gdybyście miały wątpliwości, muskulatura na ciele Rosjanina to nie efekt spożywania wzmożonej ilości lizaków Chupa - Chups , a kostium przygotowany na słynne już show łyżwiarza do piosenki ''Sex bomb" Toma Jones'a. Być może Jewgienij jako gwiazda reklamy (delikatnie mówiąc) się nie sprawdza, ale  jako showman w efektownym wdzianku zdecydowanie tak.

2. Aleksiej Jagudin

Konceptowe stroje związane z muzyką z filmu do której tworzony jest układ, to nie tylko domena Briana Jouberta. Rosyjski łyżwiarz swego czasu wcielał się w rolę ''Człowieka w żelaznej masce", prawda, że ładnie mu to wyszło?

1. Jeffrey Buttle

GETTY IMAGES/Matthew Stockman

Niby nic, niby prosto i zwyczajnie, a jednak. Strój Kanadyjczyka po prostu nas urzekł i nie wiemy ile w tym zasługi samego ubioru, a ile niewinno-słodkiej minki i dłoni wyciągniętych w uroczym geście. Boimy się plotek o rzekomym zakończeniu kariery przez Jeffrey'a - w imię estetyki na lodowiskach, nie rób tego, chłopcze!

ruby blue

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.