Fińskich skoczków talenty wokalne

Fińscy skoczkowie przyjadą do Polski, ale nie do Zakopanego ani nawet na konkurs skoków, a do Warszawy, na koncert swojego zespołu - The Kroisos.  

Skoczkowie nie raz udowadniali, że są zdolni niesłychanie - a to, jak Thomas Morgenstern, penetrują podwodne głębiny czy siadają za sterami samolotu, a to, jak członkowie fińskiej reprezentacji, piszą teksty i występują z własnym zespołem. Skąd jednak taka, wśród skoczków, mnogość talentów? Czy to wpływ długiego szybowania ponad ziemią, czy przeciwnie - myśli o rychłym i niebezpiecznym lądowaniu? Tego nie wiemy, ale bez wątpienia w porównaniu z innymi sportowcami wypadają o niebo lepiej .

Zresztą, nasi dzielni i uzdolnieni skoczkowie zdążyli nas już do tego przyzwyczaić, zespół tworzą bowiem najlepsi z najlepszych, czyli wielokrotni reprezentanci Finlandii w skokach narciarskich - Jussi Hautamaeki (bas), Ville Kantee (teksty, muzyka, wokal, gitara), Olli Happonen (perkusja) oraz Jarkko Saapunki (teksty, muzyka, gitara). A że tworzenie idzie im równie dobrze jak latanie to na wiosnę przyszłego roku ukaże się już druga płyta The Kroisos - "Coming soon". Latem natomiast rozpoczną promującą ją trasę koncertową, podczas której odwiedzą m.in. naszą wspaniałą Ojczyznę. Podobno chcieli zrobić to już jakiś czas temu i proponowali nawet organizatorom Letniego Grand Prix w Zakopanem występ podczas przygotowywanego przez nich konkursu, ale niestety, organizatorów zniechęciło zbyt wysokie ich zdaniem honorarium muzyków.

Miejmy zatem nadzieję, że w czerwcu, kiedy zawitają do nas fińscy skoczkowie (czy tez właściwie muzycy) takich dylematów już nie będzie i koncerty, w Warszawie 11 czerwca i dzień później w Katowicach, udadzą się wyśmienicie.

marina

Więcej o: