Jak zobaczycie, ranking wyraźnie zdominowali, mimo wszystko, skoczkowie narciarscy. Stało się tak, po pierwsze dlatego, że jest to chyba najbardziej popularna zimowa dyscyplina sportu w Polsce a po drugie, występującym w niej panom mamy szanse się przyjrzeć w trakcie zawodów, bo nie śmigają z prędkością światła po lodzie jak w łyżwiarstwie szybkim, a twarzy nie zasłania im karabin jak w biathlonie. Zanim oddadzą skok muszą przecież wspiąć się na górę, zjeść bułkę z bananem, rozsiąść się na belce startowej, przetrzeć gogle, zlokalizować swojego trenera, zanalizować poprawnie jego gesty i wreszcie ułożyć się w dobrej w pozycji dojazdowej a po samym skoku postać z zadumaną miną w oczekiwaniu na noty sędziowskie i wyrazić swoje z nich zadowolenie/dezaprobatę do kamery. A to daję nam całą masę czasu na analizy. Oto jej rezultaty z paroma bonusami z innych dyscyplin.
10. Magnus Moan (kombinacja norweska)
Kombinacja norweska to dyscyplina dość niszowa toteż na wszelki wypadek wyjaśniamy, że uprawiający ją zawodnicy na zmianę skaczą i biegają, generalnie kombinują jak zrobić to najlepiej, tak, żeby wygrać. Magnus Moan kombinuje całkiem nieźle- ma w swoim dorobku medale Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich. A czego niedokombinuję, to dowygląda.
9. Alexander Wolf (biathlon)
Być może ten 30-letni biathlonista z Niemiec, klasyczną urodą, a zwłaszcza fryzurą, nie powala, ale naszym zdaniem coś jednak w sobie ma. Jeśli zaś o stronę sportową chodzi, to jego największym dotychczasowym sukcesem jest brązowy medal tegorocznych Mistrzostw Świata, ma na sowim koncie także 3 zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata.
8. Vincent Descombes
Ten Francuzki skoczek o aparycji niegrzecznego chłopca póki co większych sukcesów jeszcze na swoim koncie nie ma, ale liczy sobie zaledwie 24 lata, więc wszystko jeszcze (oby) przed nim.
7. Martin Schmitt
Coś dla koneserek i starszych fanek skoków, które pamiętają jeszcze wielkie sukcesy niemieckiego mistrza. Choć Martin swoje najlepsze sportowe lata ma już raczej za sobą, nart na kołek nie zawiesza i skacze dalej. Ciacha nie mają nic przeciwko.
6. Gregor Schlierenzauer
18-stolatek z Austrii bardziej pewnie trafi w gusta młodszych czytelniczek, choć i nasze stare oczy cieszy widok tego niewinnego uśmiechu na twarzy Gregora, który mimo młodego wieku już zadomowił się w światowej czołówce i wszystko wskazuję na to, że i w tym sezonie jej nie opuści .
5. Anders Jacobsen
Być może nie wszystkie z Was wiedzą, ale ten 23-latek z Norwegii zanim poważnie zajął się skokami narciarskimi pracował jako hydraulik. Na nasze szczęście w porę zamienił rury na narty i teraz możemy go podziwiać na skoczniach.
4. Brian Joubert (łyżwiarstwo figurowe)
Tego francuskiego łyżwiarza figurowego przedstawiać Wam chyba nie musimy. Dla fanek urody i talentu Briana mamy jednak złą wiadomość- podobno Francuz na poważnie myśli o rozpoczęciu kariery w parach sportowych, co gorsza ze swoją obecną dziewczyną, Włoską solistką Valentiną Marchei . Śpieszmy się zatem oglądać Briana, bo nie wiadomo jak długo będzie nam do dane.
3. Emil Hegle Svendsen (biathlon)
Jeśli do biathlonu nie przekonał Was nasz numer 9, to prezentujemy zdecydowanie mocniejszy argument w postaci tego 23-latka z Norwegii. Emil to czterokrotny medalista Mistrzostw Świata i zdobywca trzeciego miejsca w klasyfikacji ogólnej Pucharu Świata w ubiegłym sezonie. Co ciekawe jego żona (no przecież nie mogło być tak pięknie) to również biathlonistka. Nazywa się Julie Bonnevie-Svendsen i wygląda tak .
2. Kip Carpenter
Uważne czytelniczki powinny pamiętać tego 29-letniego łyżwiarza z USA, gdyż nie jest to jego pierwsza u nas wizyta . Ciągle nie możemy jednak odżałować tego, że Kip w dzieciństwie nie dostał pod choinkę piłki albo rakiety tenisowej zamiast łyżew. Na pewno gościł by wtedy u nas częściej.
1. Bjoern Einar Romoeren
Skandynawski chłód błękitnych oczu niczym u Kimiego Raikonnena, blond włosy i torresikowe piegi- taka mieszanka musiała przynieść temu 27-letniemu skoczkowi z Norwegii pierwsze miejsce. Kiedy nie skacze studiuje ekonomię albo gra w golfa- a wydawałoby się, że taka krnąbrna dusza z niego. Tak czy inaczej, od dziś z zapartym tchem oglądamy rywalizację na skoczniach, zwłaszcza latem .