10 powodów, dla których powinnaś kibicować...Arsenalowi Londyn

Co prawda, rozgrywki ligowe rozpoczęły się już parę miesięcy temu, ale postawione przed tak trudnym wyborem faworyta, spasowałyśmy. Nawet Ciacha czasami nie mogą się zdecydować, komu kibicować. Tyle jest fantastycznych klubów, a jeszcze więcej zabójczo przystojnych i utalentowanych piłkarzy. Dlatego postanowiłyśmy pomóc Wam i sobie przy tej ciężkiej decyzji, stwarzając nową rubrykę : "10 powodów dla których powinnaś kibicować....". Będziemy w niej przedstawiać 10 argumentów, aby trzymać kciuki za ten, a nie inny zespół. A pamiętajcie, że Ciacha potrafią być bardzo przekonujące... Dzisiaj, jak mówi sam tytuł, trochę komplementów dostanę Kanonierzy.  

Arsenal Londyn to zespół z wielkim potencjałem, ale niestety bez większych osiągnięć (jak np. tytuł Champions League) na arenie międzynarodowej. A szkoda. Dlatego każda para kciuków do trzymania za Kanonierów się przyda. Zespół od 1996 r. pod wodzą francuza Arsene'a Wegnera jest swoistym nagromadzeniem młodych i zdolnych piłkarzy. Mówi się nawet o nich banda nastolatków, co nie zawsze mija się z prawdą - niektórzy piłkarze z pierwszego składu mają nawet 17 lat. Przejdźmy jednak do konkretów:

10 POWODÓW DLA KTÓRYCH POWINNAŚ KIBICOWAĆ ARSENALOWI LONDYN :

1. Cesc Fabregas, Theo Wallcot, Robin van Persie, Armand Traore, Samir Nasri, Aaron James Ramsey - każdy z nich powinien być osobnym punktem, ale nie możemy tak od razu zdeklasować pozostałych drużyn. Ciacha zawsze graja fair play.

2. Jeszcze raz boski Cesc.

3. Jakże mogłybyśmy też zapomnieć o Łukaszu Fabiańskim - poza TYM jest Polakiem i fantastycznym bramkarzem. Grzechem byłoby mu nie kibicować.

4.Piłkarze Arsenalu są młodzi, czytaj : względnie wolni, co w środowisku piłkarzy jest naprawdę rzadkością. Snując więc marzenia o którymś z nich, nie rozczarujecie się gorzko widząc jego zdjęcia z udanych wakacji z małżonką. A poza tym "wolne Ciacho" brzmi tak pięknie, nie sądzicie ?

5. Tworzą jedną zgraną drużynę i to się chwali. Nie jest to zespół napakowany gwiazdami, które zamiast zająć się tym co potrafią najlepiej, czyli graniem w piłkę nożną, opowiadają wszem i wobec jacy to nie są wspaniali (patrz C.Ron) i miewają fochy godne primadonny (patrz zawodnicy Chealsea).

6. Grają bardzo widowiskowy i efektowny ofensywny futbol. Bardzo przyjemny nawet dla umalowanych oczu Ciach.

7. Dlatego .

8. Trzeba wspierać młode talenty. A nimi niewątpliwie są chłopcy z Londynu. Taka mała akcja charytatywna w wykonaniu Ciach. Przyłączycie się?

9. Jest to klub z Londynu, a jak wiadomo Londyn wywołuje w nas jednoznaczne skojarzenia : ZAKUPY!. Dlaczego więc nie kibicować zespołowi z raju dla zakupoholiczek, którą przecież jest prawie każda z nas ? I czy nie miło by było po udanych zakupach obejrzeć mecz na Emirates Stadium?

10. Ich domowe stroje są biało-czerwone, co wyzwala w nas uczucia patriotyczne. I jak tu nie kibicować piłkarzom biegającym w takich barwach?

I jak? Prawda, że Kanonierzy są najlepsi ? A jeżeli teraz jeszcze nie jesteście jeszcze przekonane, zapraszamy do obejrzenia tego:

No, a teraz zamawiajcie bilety na najbliższy mecz Arsenalu na stadionie Emirates i nie zapomnijcie dokupić klubowej koszulki. Spotkamy się na miejscu. A i dziękować nie trzeba. Ciacha kochają pisać o ciachach...

Marina

Więcej o: