Ciacha z Bayernu Monachium na Oktoberfest

Podobno tegoroczne święto piwa nie udało się tak, jak to planowali organizatorzy. Turystów odstraszyła pogoda. Chłód i deszcze skutecznie sprawiły, że nawet Niemcy zostali w domach i swój ulubiony trunek sączyli przed telewizorami. I choć w stolicy Bawarii miłośników piwa nie zabrakło, to niestety zabrakło tego, co zawsze, czyli dzikich tłumów i skrajnego grupowego pijaństwa. Nic nie powstrzymało jednak dzielnych piłkarzy Bayernu Monachium, którzy każdego roku zjawiają się na Oktoberfest, zakładają tradycyjne ludowe stroje i tak jak wszyscy piją piwo. Może tylko w mniejszych ilościach, bo w końcu trener patrzy...  

W tym roku było podobnie. Jurgen Klinsman zabrał swoich chłopaków na największy chyba festyn świata. Pozwolił również chłopcom, jakże wspaniałomyślnie, zaprosić partnerki. Warunek był tylko jeden. Trzeba się było przebrać. Efekty macie właśnie możliwość podziwiać. Jeżeli jesteście fankami Luki Toniego, Lukasa Podolskiego czy Miroslava Klose nie znajdziecie chyba nic lepszego od tego, co Wam dzisiaj pokazujemy. I nic w tak dużych ilościach.

Dzisiaj wyjątkowo, chyba ze względu na zalanie spora ilością materiału fotograficznego, Ciacha wykażą się również wyrozumiałością - nie w uczestnictwie w imprezie upatrujemy bowiem przyczyn, dla których monachijczycy w tak upokarzający sposób przegrali z Werderem Brema 5:2, dokładnie w dniu otwarcia Oktoberfest. W końcu Bawarczycy dopiero wybierali się na zabawę i dopiero nazajutrz mieli leczyć "efekty dnia poprzedniego".

A na koniec jeszcze wideo.

Więcej o: