Ciachowy przegląd dyscyplin: łucznictwo, badminton i boks

Jak już doskonale wiecie, w ostatnich dniach mamy w głowie tylko pięć kolorowych kółeczek, którym jesteśmy zmuszone prawie całe nasze życie podporządkować. Materiału przy 6tym dużo, informacyjny natłok trwa, a i pogubić się we wszystkim nietrudno. W związku z tym, w najbliższych dniach proponujemy Wam zupełnie nowy cykl, który przybliży Wam tajniki poszczególnych sportów, a przede wszystkim skupi się na tym, co dla Ciach najważniejsze: najlepszych (czytaj: najprzystojniejszych) w swoich dyscyplinach sportowcach płci męskiej. Żebyście wiedzieli, czego na pewno nie przegapić i byście przy tym nieprzegapianiu mogli wykazać choć odrobinę orientacji. A zatem - zaczynamy.  

Łucznictwo

Zasady

Generalnie większych komplikacji tu nie ma. Łucznicy występują indywidualnie i drużynowo, a ich głównym celem jest trafienie strzałą w oddaloną o 70 metrów tarczę. Jak sama nazwa wskazuje, strzela się z łuku. Choć dla osiągniętego wyniku liczą się jedynie zdobyte punkty, to my jednak radziłybyśmy skoncentrować się również na niezwykle męskim napięciu muskułów, pewności w oddawaniu strzałów oraz bogatej mimice wyrażającej skupienie i powagę.

Najseksowniejsi w dyscyplinie

Znalezienie ciach w tej kategorii było dla nas nie lada wyzwaniem. Łucznicy, jak okazuje się po bliższym poznaniu tematu, mają tendencję do tycia oraz są z reguły starszymi, podtatusiałymi panami (w tym miejscu przepraszamy za uogólnienie wszelkich młodych, szczupłych łuczników). Wśród nich wyłuskałyśmy jednak:

Kanadyjczyka J. D. Burnsa

Anglika Laurence'a Godfrey

Duńczyka Nielsa Dalla

Reprezentanci Polski w dyscyplinie

Na tym tle, polscy łucznicy wypadają wcale nie tak najgorzej.

Rafał Dobrowolski

Piotr Piątek

Jacek Proc

AP/RICHARD DREW

Badminton

Zasady

Każdy z nas grał kiedyś chyba w tę sympatyczną grę, wymagającą użycia rakietek i lotki. Ci, którzy urodzili się jednak trochę później (a zatem całkiem niedawno) powinni wiedzieć, że badminton to mniej więcej coś takiego jak tenis, czyli grający odbijają do siebie latający przedmiot, który, w przeciwieństwie do tenisa, ani razu nie może odbić się od ziemi. Lotka ma zresztą to do siebie, że o ziemię się nijak nie odbije. Ogólnie jednak jest wesoło, grający walczą o punkty, występują pojedynczo, w deblu bądź mikście. Naszym zdaniem, można obejrzeć - w ramach ciekawostki. Uprzedzamy jednak, że w porównaniu do potężnej rakiety tenisowej paletka może wyglądać nieco kuriozalnie.

Najseksowniejsi w dyscyplinie

I tu nie do końca było łatwo, tym bardziej, że w dyscyplinie królują Azjaci, którzy z zasady naszym typem na ciacha nie są (w tym miejscu przepraszamy wszystkich zwolenników azjatyckiego typu urody). Na szczęście, po krótkich poszukiwaniach naszą uwagę przyciągnął niewątpliwie bardzo seksowny Anglik, Nathan Robertson. Trzymamy za niego kciuki:

Reprezentanci Polski w dyscyplinie

Przemysław Wacha

Robert Mateusiak oraz Michał Łogosz

Boks

Zasady

Czy może być coś prostszego niż wyjaśnienie reguł boksu? Przeciwnika o tej samej mniej więcej wadze należy pobić, powalić na deski, a w konsekwencji odnosi się zwycięstwo. Jeśli przeciwnik jest wyjątkowo oporny można po prostu ładnie uderzać - a to z boku, a to od dołu - istnieje wówczas szansa na wygraną na punkty. Dyscyplina brutalna, oparta na prostych, samczych instynktach oraz żądzy krwi i mordu, ale może się podobać, jako że bokserzy walczą z nagimi torsami. Dla kibiców o mocnych nerwach i obniżonej wrażliwości na widok cudzego bólu.

Najseksowniejsi w dyscyplinie

W tym wypadku ciachowe zadanie było nieznacznie ułatwione - uprawiający ten sport panowie ciała mają zazwyczaj bardzo ładne, kształtne, o doskonale zarysowanych mięśniach. To, że twarze pozostawiają wiele do życzenia, należy zrzucić na karby olbrzymiej liczby otrzymanych ciosów. Każdego by po tym zdeformowało. Są tu jednak:

Brad Pitt (to brzmi jak dowcip, a jednak. Brad, a właściwie Bradley, jest reprezentantem Australii)

Irlandczyk Bernard Dunne

Reprezentanci Polski w dyscyplinie

Łukasz Maszczyk

Rafał Kaczor

Więcej o: