Jak to by這: Turcja i Chorwacja

W kilku s這wach: dramatycznie. Niesamowicie. Niewiarygodnie. Nie tak, jak chcia造鄉y.

Jakie jest prawdopodobie雟two tego, 瞠 jedna dru篡na ma tyle szcz窷cia i ewidentn przychylno嗆 losu do tego stopnia, 瞠 ju trzeci raz w jednym turnieju cudem, w ostatniej minucie, zdobywa zwyci瘰two? Niewielkie. Przy okazji tegorocznego Euro jeste鄉y jednak 鈍iadkami takiego nie wiarygodnego splotu okoliczno軼i. Wczoraj Turcy w 120. minucie meczu, w ostatniej akcji i ostatnim momencie dogrywki, zdobyli wyr闚nuj帷ego gola, kt鏎y pozwoli im rywalizowa z Chorwatami w karnych. A tam ju nie dali podopiecznym Slavena Bilicia 瘸dnych szans, wygrywaj帷 1:3.

To, 瞠 futbol nie jest sprawiedliwy, wiadomo nie od dzi. Ten truizm jednak niekoniecznie mo積a zastosowa przy okazji oceniania tego meczu. Przez ca貫 poprzedzaj帷e sensacyjn ko鎍闚k 118 minut obydwie dru篡ny gra造 raczej 鈔ednio. Chorwaci marnowali tyle szans na strzelenie bramki, 瞠 nawet teraz nie mo瞠my w to uwierzy, a Turcy, jak to Turcy, czaili si zapewne na ostatnie 60 sekund. Tym wi瘯sze ich osi庵ni璚ie, jako 瞠 grali bez a sze軼iu graczy z podstawowego sk豉du, kt鏎zy z rozmaitych przyczyn nie mogli w spotkaniu wzi望 udzia逝.

Nie pomog造 pokrzykiwania Bilicia i jego rzucanie si na ziemi w charakterze niemal rejtanowskim. To Chorwaci wczoraj p豉kali, a Turcy ekstatycznie si cieszyl. To Chorwaci zawiedli w ostatnich chwilach i nie potrafili zachowa zimnej krwi (Modri i Rakti, niekwestionowane gwiazdy reprezentacji, przestrzelili karne) Turcy natomiast pokazali ch堯d, determinacj, opanowanie i nieziemsk wr璚z wol walki. Chyba zatem zwyci瘰two im si nale瘸這.

Gratulujemy, cho serce i 穎陰dek 軼iskaj si z 瘸lu, gdy patrzymy na zdj璚ia p豉cz帷ego (i cudownego) Corluki. Ech.