Ćwierćfinał Chorwacja - Turcja: ciachowe za i przeciw

Wynik dzisiejszego spotkania odgadnąć trudno. Obydwie drużyny są dość nieprzewidywalne (Chorwaci - bardzo nieciekawy występ w meczu z Austrią, Turcy - sensacyjny mecz z Czechami), zdarzyć się więc może wszystko. Biorąc jednak pod uwagę przeróżne czynniki, wszelkie argumenty na korzyść i na niekorzyść każdej z drużyn, możemy chociaż pokazać Wam, kto może liczyć na ciachową sympatię. Kto bardziej do nas przemawia - chorwackie "młode wilki" czy nieobliczalni Turcy - sprawdźcie poniżej.    

Chorwacja - "ZA"

1. Slaven Bilić - młody, dobrze rockujący trener, i to w dosłownym tego słowa znaczeniu . Lubimy go za spontaniczność, żywiołowe reakcje i ciekawą brzydotę.

2. Niko Kranjcar , który jest jednym z najładniejszych piłkarzy na globie.

3. Banda innych przystojniaków, którzy wchodzą w skład tej przyjemnej dla oka i duszy kibica drużyny.

4. Fakt, że wygrali z Polską (ha-ha) i wyszli z grupy na pierwszym miejscu świadczy o ich dużym potencjale.

5. Bo narody bałkańskie są nam bliższe kulturowo i mentalnie aniżeli ludność z Azji Mniejszej.

Turcja - "ZA"

1. Szacunek dla Nihata Kahveci, który niemal samodzielnie (czy też z niewielką pomocą Petra Cecha) wyeliminował Czechów z Euro.

2. Volkan Demirel, bramkarz, który, jak wynika z komentarzy, jest niezwykle atrakcyjny dla niektórych naszych Czytelniczek.

3. Na pierwszy rzut oka widać, że Turcy to tzw. silni mężczyźni i stuprocentowi samcy.

4. Jak zwykle są czarnym koniem rozgrywek, a niedocenianym chętniej się kibicuje.

5. Jeśli przejdą do półfinału, to może w następnej fazie, grając swój brutalny futbol, dokopią Niemcom - rzemieślnikom( którzy z kolei dokopali Polakom i Portugalczykom).

Chorwacja - "PRZECIW"

1. Ivan Klasnić - bo strzelił Polakom gola, choć ani on, ani jego drużyna tego nie potrzebowali.

2. Niektóre butne wypowiedzi Slavena Bilicia (szczególnie te przed meczem z Polską).

3. Przez Chorwatów w Euro brakuje niewątpliwej atrakcji społeczno-sportowej, czyli Anglików (co nam zrekompensuje nieobecność WAGs z prawdziwego zdarzenia?!).

4. Plotka głosi, że Chorwaci hucznie świętowali swój awans, mogą więc podejść do starcia z Turkami nie do końca równym krokiem.

5. Bo to, że są takim małym krajem, z tak niewielką populacją, a tak świetnie grają w piłkę, Doprowadza nas to do szału zazdrości.

Turcja - "PRZECIW"

1. Grają nieładną, agresywną i brutalną piłkę.

2. Szczerze? Żaden z tych panów nie jest w naszym typie.

3. Budzą w nas strach.

4. Wyeliminowali naszych braci Czechów.

5. Ich kibice wyglądają jak czciciele szatana

Zgodnie z naszymi nadziejami i przewidywaniami, dzisiaj górą będą Chorwaci, pokonując Turków co najmniej 2:1. Po wczorajszym meczu niczego jednak już nie jesteśmy pewne i nie wierzymy w dobro. Niecierpliwie czekamy więc na rozwój wydarzeń.

Więcej o: