Najbrzydsi piłkarze na Euro - bez Krzynówka!

Serwis Who ate all the pies, na który zresztą już niejednokrotnie się powoływałyśmy, celuje w różnego rodzaju rankingach. Tym razem twórcy portalu postanowili dokonać przeglądu najmniej urodziwych uczestników tegorocznych Mistrzostw Europy. I wyobraźcie sobie, że na liście 15 panów o przerażającej fizjonomii nie znalazł się Jacek Krzynówek.  

Niech nie będzie jednak przedwczesna nasza narodowa radość i uczucie ulgi. Na 15. pozycji można bowiem dojrzeć innego reprezentanta Polski, Jakuba Wawrzyniaka. Wątpliwe wyróżnienie.

Na pocieszenie dla Kuby i jego fanów można dodać, że polski obrońca znalazł się w całkiem doborowym gronie. Na czele zestawienia wylądował świetny hiszpański piłkarz, Carles Puyol, a gdzieś pomiędzy Wawrzyniakiem i kręconowłosym zawodnikiem Barcelony twórcy rankingu umieścili, między innymi, Dirka Kuyta z Holandii, Jana Kollera z Czech i Phillippe Senderosa ze Szwajcarii, do którego my akurat mamy jakąś niewyjaśnioną słabość.

A oto i pełna lista:

1. Carles Puyol (Hiszpania)

2. Franck Ribery (Francja)

3. Phillippe Senderos (Szwajcaria)

4. Rustu Recber (Turcja)

5. Jorge Ribeiro (Portugalia)

6. Ognjen Vukojevic (Chorwacja)

7. Edwin van der Saar (Holandia)

8. Sotiris Krygiakos (Grecja)

9. Andrea Pirlo (Włochy)

10. Niko Kovac (Chorwacja)

11. Jan Koller (Czechy)

12. Ludovic Magnin (Szwajcaria)

13. Dirk Kuyt (Holandia)

14. Stephane Grichting (Szwajcaria)

15. Jakub Wawrzyniak (Polska)

Dla przypomnienia dodamy, że kiedyś już, również na podstawie "badań" serwisu WAATP, pokazywałyśmy Wam czołowych futbolistów-brzydali w Premier League . Większość z tych panów jednak, na szczęście/nieszczęście, na Euro zabraknie.

Więcej o: