Najciekawsze ćwiczenia - Circuit

Circuit nazywany jest również treningiem obwodowym. To ćwiczenia które spalą tkankę tłuszczową, wzmocnią Twoją odporność, siłę mięśni i pozwolą na spalenie aż 15 kalorii na minutę! To szybka i urozmaicona mieszanka aerobiku i treningu siłowego, w której używasz wielu grup mięśniowych. To pozwala nie tylko na piękne wyrzeźbienie sylwetki, ale również zapobiega przeciążeniu pewnych partii ciała.   

Zanim rozpoczniesz circuit zastanów się czy chcesz się skupić na górnych czy na dolnych partiach ciała. Zrób plan ćwiczeń, wybierając spośród kilku możliwości. Możesz trenować od największych grup mięśni do najmniejszych lub ćwiczyć kolejno przeciwne mięśnie, np. najpierw pleców, a potem klatki piersiowej. Ostatnia możliwość to miksowanie ćwiczeń aerobowych z ćwiczeniami siłowymi, najlepiej w takich proporcjach, aby ćwiczenia aerobowe były dwa razy dłuższe niż siłowe. Na początek przeznacz na każde ćwiczenie ok. 30 sekund, stopniowo zwiększając czas do 1-3 minut.

Do ćwiczeń możesz wykorzystać rower stacjonarny, bieżnię, step czy skakankę. Bardzo ważne jest utrzymanie równego tempa ćwiczeń, a przerwy pomiędzy nimi nie powinny trwać dłużej niż 15 sekund. Najlepiej ćwiczyć przy szybkiej muzyce - 120-140 uderzeń na minutę.

Przykładowy trening może wyglądać następująco:

1) Step (aerobowe)

2) przysiady z hantlami (siłowe)

3) Step (aerobowe)

4) Wiosłowanie (siłowe)

5) Skakanka (aerobowe)

6) Pompki (siłowe)

7) Skakanka (aerobowe)

8) Ćwiczenia ramion z hantlami (siłowe)

9) Step z unoszeniem kolan (aerobowe)

10) Ćwiczenia na biceps (siłowe)

11) Step z unoszeniem kolan (aerobowe)

12) Pompki (siłowe)

13) Ćwiczenia rozciągające

Pamiętaj, że całkowity czas treningu nie powinien przekroczyć 45 minut.

Więcej o: