Najciekawsze ćwiczenia - Body Art

Jeśli lubisz spokojny, powolny ruch, potrzebujesz relaksu i wyciszenia, chcesz mieć mocne i sprężyste ciało, silne mięśnie brzucha, zdrowe plecy, być gibka i elastyczna - Body Art to idealny dla Ciebie trening! Wywodzące się z modnego ostatnio nurtu Wellness ćwiczenia zadbają zarówno o Twoją sylwetkę jak i Twój umysł. Body Art to element programu body&mind, który cieszy się ostatnio niezwykłym powodzeniem. Oprócz elementów jogi zawiera również fragmenty ćwiczeń fizjoterapeutycznych, pilates, japońskiego Do In oraz technik oddychania i relaksacji. W czasach kiedy praktycznie każda z nas jest zestresowana, a siedzący tryb pracy sprzyja przybieraniu na wadze, ćwiczenia które kształtują sylwetkę i jednocześnie dbają o naszą równowagę psychiczną, wydają się wręcz idealnym rozwiązaniem.   

Nurt Wellness, z którego wywodzą się ćwiczenia Body Art pojawił się w 1959 r. Wymyślił go dr Halbert Dunn, który zaproponował połączenie dbałości o kondycję fizyczną z troską o dobre samopoczucie. To styl życia w zgodzie z naturą i samym sobą - odpoczynek na łonie przyrody, kontakt ze zwierzętami, żywność ekologiczna. To filozofia harmonii ciała, ducha i umysłu. W fitnessie nurt Wellness charakteryzuje się całościowym podejściem do człowieka: ćwiczenia przywracają zdrową równowagę między ciałem, umysłem i wnętrzem. Ćwiczeniom towarzyszy specjalna muzyka. Z tego nurtu wywodzą się również joga, pilates, tai - chi , power joga, chi joga itp.

Celem ćwiczeń Body Art (nazywanych również w niektórych klubach Inner Harmony) jest zapewnienie właściwego funkcjonowania całego ciała poprzez wzmocnienie oraz stabilizację wszystkich elementów mających jakikolwiek związek z ruchem. Zajęcia wzmacniają mięśnie głębokie, podtrzymujące kręgosłup, dodają sprężystości całemu ciału i wysmuklają sylwetkę, a do tego świetnie wyciszają i wyzwalają dobry nastrój. Są nieco żywsze i bardziej urozmaicone niż joga czy pilates. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA