Najciekawsze ćwiczenia - Aerobiczna 6 Weidera

Każda z nas marzy o ślicznym, płaskim brzuszku, jednak wszystkie wiemy jak trudno jest pozbyć się zbędnego tłuszczyku w tym właśnie miejscu. Podczas diety i ćwiczeń chudnie wszystko, tylko nie brzuch. Wychwalane do niedawna brzuszki nie powodują utraty tłuszczu i angażują jedynie powierzchowne mięśnie. Jednak ćwicząc aerobiczną 6 Weidera, efekty zobaczysz już po 2 tygodniach! 6 Weidera to zestaw ćwiczeń, które powodują spalenie tkanki tłuszczowej na brzuchu i wzmocnienie wszystkich jego mięśni, nawet tych o których nie miałyście pojęcia - dopóki nie zaczniecie ćwiczyć Efekty wykonywania ćwiczeń są naprawdę zadziwiające, jednak nie ma nic za darmo - są naprawdę trudne i wyczerpujące. Wykonuje się je jedno po drugim, bez żadnych przerw na rozluźnienie mięśni.  

Jak sama nazwa wskazuje, "szóstka" składa się z sześciu ćwiczeń w jednej serii. Najważniejszym przy tym treningu jest moment zatrzymania ruchu na 2-3 sekundy wtedy, kiedy mięśnie są najbardziej napięte. Ćwiczy się w domu, na twardym podłożu, a program powinien trwać sześć tygodni, w czasie których trzeba ćwiczyć codziennie! Jednak uwierzcie nam, efekty są tego warte.

Jak wykonywać "szóstkę"? Jedna seria składa się z sześciu, następujących bezpośrednio po sobie ćwiczeń:

- Połóż się na plecach i wyprostuj ręce wzdłuż tułowia. Unieś klatkę piersiową pamiętając, żeby część lędźwiowa cały czas pozostawała ''przyklejona'' do podłoża i jednocześnie unieś pionowo w górę jedną nogę zginając ją w kolanie pod kątem 90 stopni. Przytrzymaj lekko kolano z obu stron dłońmi i wytrzymaj 2-3 sekundy. Potem przejdź szybko do pozycji wyjściowej i zrób to samo unosząc i zginając drugą nogę.

- Jest identyczne jak ćwiczenie pierwsze, z tą różnicą, że podnosisz i zginasz obie nogi.

- Identycznie jak w ćwiczeniu pierwszym, z tym że ręce splatasz za karkiem, a kolano przytrzymujesz z obu stron łokciami.

- Tak samo jak ćwiczenie drugie, z tym że ręce splatasz za karkiem i oba kolana przytrzymujesz łokciami.

- Tak samo jak w ćwiczeniu trzecim, z tą różnicą, że nie zatrzymujesz się na 2-3 sekundy tylko skrętoskłony wykonujesz najszybciej jak potrafisz.

- Powtarzasz ćwiczenie drugie, jednak nóg nie zginasz w kolanach, a unosisz je do góry całkiem wyprostowane.

Wydaje się łatwe, jednak pamiętaj, że trenowanie aerobicznej szóstki Weidera nie polega na zrobieniu jednej serii dziennie. Musisz powtarzać ją według następującego schematu (plan na wymagane sześć tygodni). Dzień:

- 1: jedna seria po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu.

- 2 i 3: dwie serie po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu.

- 4, 5 i 6: trzy serie - 6 powtórzeń

- 7,8,9 i 10: trzy serie - 8 powtórzeń

- 11,12,13 i 14: trzy serie - 10 powtórzeń

- 15,16,17 i 18: trzy serie - 12 powtórzeń

- 19,20,21 i 22: trzy serie - 14 powtórzeń

- 23,24,25 i 26: trzy serie - 16 powtórzeń

- 27,28,29 i 30: trzy serie - 18 powtórzeń

- 31,32,33 i 34: trzy serie - 20 powtórzeń

- 35,36,27 i 38: trzy serie - 22 powtórzenia

- 39,40,41 i 42: trzy serie - 24 powtórzenia

Więcej o: