Najciekawsze ćwiczenia - taniec brzucha

Znany od paru tysięcy lat właśnie dzisiaj przeżywa swój renesans. Uważany jest za taniec, który potrafi wydobyć z kobiet to co najpiękniejsze - umiejętność uwodzenia, witalność. Jest to z pewnością jedna z najprzyjemniejszych form zrzucania zbędnych kilogramów.  

Taniec brzucha opiera się na ruchach bioder i brzucha w rytm orientalnej muzyki. Wyraziste ruchy bioder i subtelne ruchy dłoni oraz ramion wzmacniają, ujędrniają i rozluźniają mięśnie stóp, łydek, ud, brzucha, bioder i pośladków, a także mięśnie grzbietu. Ruchy mogą być energiczne, pełne temperamentu, albo niezwykle subtelne i zmysłowe.Ćwiczenia wyszczuplają talię i niwelują bóle mięśni wokół kręgosłupa.

Podstawowe sekwencje podczas zajęć polegają na ruchach bioder w kierunku poziomym. Są to tak zwane ''uderzenia'', wibracje, kreślenie kół i ósemek. I tak: ruchy bioder polegają na poruszaniu miednicą w kierunku poziomym dając jedno lub dwa uderzenia biodrami. Wibracje to szybkie potrząsanie miednicą lub ramionami, obrót - kreślenie koła miednicą lub biodrami, a ósemka pozioma przewiduje obrót bioder, które kreślą symbol nieskończoności w sposób płynny i ciągły.

Taniec brzucha nie tylko znakomicie modeluje ciało, ale ma rówież zbawienny wpływ na psychikę - pomaga pozbyć się kompleksów, odkryć umiejętność uwodzenia i własną atrakcyjność seksualną. Warto także wiedzieć, że w sposób naturalny przygotowuje przyszłą mamę do porodu i wzmacnia jej siły witalne.

Więcej o: