Kobiecy Puchar Świata czas zacząć!

Średnio 25 tysięcy kibiców obejrzy mecze w ramach Pucharu Świata kobiet w piłce nożnej. Bilety na dzisiejszy mecz Niemek i Argentynek już dawno zostały wykupione.  W 1991 roku, w Chinach na mecze Pucharu Świata kobiet przychodziło około 20 tysięcy kibiców, ale wszystkie rekordy pobiła popularność pucharu w Stanach Zjednoczonych, gdzie mecze oglądało z trybun 40 tysięcy fanów, a na meczu finałowym zjawiło się ponad 90 tysięcy osób!  

Ten rekord na pewno nie zostanie pobity w tym roku, ale Puchar Świata kobiet cieszy się coraz większą popularnością. Osiem lat temu, rozgrywki były emitowane w 67 krajach, w 2003 roku liczba ta wzrosła do 144, a przed telewizorami zasiadło 526 milionów widzów!

W tym roku, po raz pierwszy w historii pucharu, zespoły zostaną za swoją grę nagrodzone finansowo. Zwyciężczynie pucharu otrzymają milion dolarów, za drugie miejsce wypłacona zostanie kwota 800 tysięcy dolarów, a za trzecie - 650 tysięcy. Zdobywczynie czwartego miejsca otrzymają 550 tysięcy dolarów, ćwierćfinalistki - 350 tysięcy, a za miejsca od 9. do 16. otrzymają 250 tysięcy dolarów.

Według FIFA, kobiet-piłkarzy jest w tej chwili ponad 26 milionów, co stanowi 10% wszystkich piłkarzy na świecie. W mistrzostwach udział wezmą drużyny z: Kanady, Stanów Zjednoczonych, Argentyny, Brazylii, Norwegii, Anglii, Szwecji, Danii, Niemiec, Ghany, Nigerii, Chin, Korei, Japonii, Australii i Nowej Zelandii. Polska niestety nie zakwalifikowała się do pucharu.

Więcej o: