A Francuzi świętują awans do półfinału piosenką

Najpewniej radośniejsi byliby gdyby jednak Polska nie zajęła tego pierwszego miejsca w grupie, ale Brazylii się nie boją i zapowiadają walkę o finał.

Wczorajszy mecz Francji z Iranem przypominał bardzo nasze zmagania z Rosją. Francuzi do pewnego awansu potrzebowali jednego wygranego seta, zadanie udało się wykonać już w tym pierwszym, po którym na boisku zaczęły się tańce, hulanki, swawole.

JMecz Francja - Niemcy . Mistrzostwa Swiata w Pilce Siatkowej Mezczyzn 2014JMecz Francja - Niemcy . Mistrzostwa Swiata w Pilce Siatkowej Mezczyzn 2014 )Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta / AGENCJA GAZETA

)Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta / AGENCJA GAZETA

JMecz Francja - Niemcy . Mistrzostwa Swiata w Pilce Siatkowej Mezczyzn 2014JMecz Francja - Niemcy . Mistrzostwa Swiata w Pilce Siatkowej Mezczyzn 2014 )Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta / AGENCJA GAZETA )Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta / AGENCJA GAZETA

Powrót do gry dla obydwu ekip był trudny, wyszły rezerwy, uleciała koncentracja, grało się ciężko i męki zakończył dopiero tie-break, w którym kropkę nad "i" postawiła ekipa Laurenta Tillie. I teraz zagadka dla Was, żona czy szczęśliwa kibicka? ;)

Laurent TillieLaurent Tillie )Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta / AGENCJA GAZETA

)Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta / AGENCJA GAZETA

Szczęśliwy był na pewno syn trenera Kevin, który na Istagramie, do spółki z Jenią Grebennikovem, zaprezentował swoje umiejętności wokalne. No dobra, tak naprawdę to tylko udaje, że śpiewa, ale po głębszym przemyśleniu sprawy, dochodzimy do wniosku, że to to chyba lepiej.

Francja wygraną zapewniła sobie również pierwsze miejsce w grupie i w nagrodę zagra teraz w półfinale z Brazylią.

To niesamowite uczucie znaleźć się w najlepszej czwórce mistrzostw. Teraz przed nami półfinał z Brazylia, może i najlepszym zespołem świata. Zrobimy, co w naszej mocy, żeby zagrać w finale. Naszym celem jest medal - mówił po meczu z Iranem Benjamin Toniutti, kapitan reprezentacji Francji.

Nie wiem jak Wy, ale ja uważam, że Francja wcale nie jest bez szans w tym pojedynku. Jaki rezultat obstawiacie?

Więcej o: