Polska rozbija Serbię w trzech setach na otwarcie mistrzostw świata!!! [ZAPIS RELACJI]

" To będzie spektakl, a dla nas to przyjemność, że zostaliśmy wybrani na rywala Polski w takim meczu" - mówił przed meczem trener Serbów Igor Kolaković. Cóż, teraz już by chyba tak nie powiedział.

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC Dobra, Polsat przeniósł się teraz z kamerami do strefy VIP, gdzie wypowiada się jakiś pan, który na pewno nie jest siatkarzem. Ciągle nie widziałam jak Karol Kłos pociesza Aleksandara Atanasijevicia, ale trudno, pewnie zobaczę jutro na Instagramie. Chyba już pora się żegnać. Mówcie jak podobał Wam się mecz i do usłyszenia! Część pa hej!

KONIEC Halo, wóz? Bo ja to chyba jednak streamuję Polsat Sport. Macie jeszcze wizję? Teraz przed kamerami Polsatu męczy się wypowiada się Mariusz Wlazły i mówi, że podmuchy wiatru jednak dawały się we znaki i grało się niełatwo. W tle charakterystyczny pisk młodych gardeł. Czyżby Andrzej Wrona zstąpił z trybun?

KONIEC Polsat okazał się wyjątkowo hojny i prezentuje nam wywiad z Mateuszem Miką. Biedny Miki chciał w swoim zwyczaju przemkną szybko do łazienki, ale nic z tego, pani reporter była szybsza. Bądź dzielny Mateusz!

KONIEC Aww!

Stephane AntigaStephane Antiga ciacha.net ciacha.net

KONIEC Jednak, jest i Jurek. Halo, Jurek, słyszymy cię, słyszymy, że w studiu jest też Kadziu, Irek i pan Bosek, ale halo nie widzimy Was, brać ten stadion, bez przesady, nie jest taki ładny. Są!

dd Piękni i młodzi Piękni i młodzi

KONIEC No chyba jednak nie. Ale nieważne. Cóż, możemy teraz chyba odetchnąć głośno z ulgą, baliśmy się wszyscy tego meczu otwarcia, ale najbardziej ze wszystkich bali się chyba Serbowie, którzy w starciu z kadrą Antigi okazali się być dziś zupełnie bezradni. Polacy grali koncertowo, Mateusz Mika jest super fajny, Winiar ma ładny włosy, można iść pić spać spokojnie.

21:54 Otwarty kanał Polsatu nie da nam jednak ani minuty dłużej za darmo i już pożegnaliśmy się z komentatorami i Stadionem Narodowym. Czy będzie chociaż urywek ze studia? Nie widziałyśmy jeszcze w jakim krawacie jest Jurek Mielewski.

21:51 Halo, Karol Kłos? Czekamy na zrealizowanie schematu z pocieszaniem Aleksandara Atanasijevicia .

embed

21:50 KONIEC! WYGRYWAMY MECZ OTWARCIA Z SERBAMI 3:0!

21:49 Serbowie jeszcze walczą, ale entuzjazm po zdobytym punkcie jakby właśnie udało im się znaleźć dobry przepis na babkę drożdżową.

21:48 Wlazły przedłuża agonię Serbów myląc się w ataku, ale Mateusz Mika miłosiernie zdobywa 23. oczko. Dwa punkty od pierwszej wygranej na mistrzostwach świata. Po ataku Winiaru już tylko jeden.

21:46 I systematycznie ją powiększamy. Serbowie chcą już chyba iść do domu wylizać rany na Instagramie. To już 22, u gości ledwie 15.

21:44 Przebudzenie jednak tylko chwilowe, wracamy do czterech punktów przewagi.

Aleksandar AtanasijevićAleksandar Atanasijević ciacha.net

21:42 Nasza przewaga spadła niebezpiecznie do dwóch punktów, a stojący przy linii bocznej Antiga zrobił grymas prawie jak wtedy kiedy stylista Logo przyniosła mu mokasyny Winiaria. Czas dla Polski. 16:14.

21:41 Nie trafiamy w boisko, wcześniej akcję kończy Atanasijević. Czyżby Alek wreszcie miał się przebudzić?

Wakey wakeyWakey wakey Fot.instagram

21:40 A nie, stop, co mi Andrzej pokazujesz, nie cztery a pięć. 15:11.

21:37 Gra się nieco wyrównała, idziemy punkt za punkt, Serbowie się zrywają na kontry, ale czteropunktowy dystans utrzymuje się do drugiej przerwy technicznej.

21:34 Atanasijević zdobył swój pierwszy punkt od 68 akcji co skwitował rysując zaciśniętą pięścią "spalić Bełchatów" w powietrzu. Ale wynik ciągle super korzystny po naszej stronie. 13:9.

21:33 Bezradni Serbowie próbują wszystkiego, plasy kiwki, ale, panowie, z tej mąki chleba nie będzie.

Nothing gay hereNothing gay here facebook.com/AleksandarAtanasijevicOfficialProfile

21:30 Ivović nie przyjmuje zagrywki od swojego nowego kolegi z Resovii wspomaganej lekkimi podmuchami wiatru. No ale tej piłki w aut to już mu na pewno wiatr nie zwiał. Przerwa techniczna. 8:4.

21:28 Kolejna skuteczna kontra Polaków, Stephane Antiga stoi za linią boczną i tylko z uznaniem kiwa głową prawie jak kiedy stylistka podsuwała mu kolejne kurtki podczas sesji dla Logo.

Stephane AntigaStephane Antiga Magazyn Logo

Czas dla Serbów.

21:26 Wlazły zatrzymuje efektowną czapą Atanasijevica. Obawiamy się, że po meczu w szatni kilka rysunków od fanów z Bełchatowa może spłonąć. 4:2.

21:25 I gramy. Pierwszy punkt trzeciej partii zdobywa Lisinać, po chwili Atanasijević psuje kolejną zagrywkę. W ataku już się nie myli. 1:2.

21:20 Polsat nie ma sumienia i raczy nas reklamą Monte z Bartkiem Kurkiem. Zero pojęcia co przyjmujacy musi teraz czuć przed telewizorem.

embed

21:19 Słuchajcie, nie ma co się śmiać, nigdy nie wiesz pod którym akurat postanowi sobie postać Robert Horstink bez koszulki.

Robert HorstinkRobert Horstink ewoudbroeksma.com

21:13 Przed nami dziesięć minut przerwy. To co, porozmawiajmy może o ceremonii otwarcia. Jak wrażenia? Ja nosiłam się z zamiarem obejrzenia, ale obawiam się, że wyczerpałam już życiowy limit wysłuchania piosenki Start a Fire w Kraków Arenie (cztery). Potem dowiedziałam się, że na Stadionie Narodowym wystąpi również Cleo i postanowiłam w tym czasie pójść przed dom i patrzeć się w drzewo.

21:12 I koniec. Winiar wbija pikę w parkiet z impetem, jakby gdzieś tam po drugiej stronie leżało zaproszenie na kolejne szkolenie ratownika. 25:18, 2:0!

21:09 Serbowie zabrali się do odrabiania, to już trzeci punkt z rzędu.W międzyczasie na boisku pojawił się Dawid Konarski, który teraz zdobywa dla nas 23 punkt. A żeby podrasować sobie trochę statystyki przed nadchodzącą zmianą powrotną z Zagumnym, zdobył też dla Serbów psując zagrywkę. Trzeci serbska broda (Petković) nie popisuje się na siatce i mamy piłkę setową. Pierwsza nie wykorzystana (Ivović).

21:06 Przypadkowo na skrina złapał się mi się Winiar.

ee Spokojnie panowie Spokojnie panowie

Jest to Michał denerwujacy się na histeryzującego pod siatką Atanasijevicia. No ktoś już chyba więcej swoich oddanych na przetrzymanie kapeluszy z Buenos Aires nie zobaczy.

21:05 Szybka wizyta na Facebooku Zbynia daje nam odpowiedź, gdzie siatkarza ogląda dzisiejszy mecz:

embed

Żartowniś.

21:04 Dalej nie mogę złapać Urosa na skrina. Zibi, dawaj lody.

embed

21:01 Dobra, festyn się kończy. Mika tym razem się myli, Mario dalej walczy o książki, które kiedyś pożyczył Cupko i daje się zablokować. Ale wynik ciągle ładny. 17:11.

21:00 Druga przerwa techniczna. 16:8. Wojciech Drzyzga włada chyba dzisiaj pilotem w Polsacie, bo zapowiada: "teraz posłuchamy uwag trenerów", no chyba ty, myślimy, i co, i nie ma, nie ma reklam!

20:58 W przerwie na wytarcie parkietu szybki telefon na skajpie do Wlazłego wykonał Konstantin Cupković z błaganym "ej weź nadepnij na linię przy ataku, no nie bądź taki".

embed

Posłuchał.

20:56 Mika z kontry. Gra Serbów wygląda w tym momencie mniej więcej tak:

20:54 Po przerwie Mariusz Wlazły psuje zagrywkę i schodząc wyśpiewuje sobie trzy zwrotki piosenki Margeret pod nosem. Wolimy nie wiedzieć, co wyśpiewał sobie znów zablokowany Atanasijević. Na placu boju po serbskiej stronie pojawia się trzecia broda, ale samą brodą nikt jeszcze nic w siatkówce nie wygrał. 11:5.

20:53 Polsat uparcie wjeżdża nam z blokiem reklamowym, więc jeśli o przerwy techniczne idzie, możemy sobie tylko wyobrażać co tam się dzieje.

embed

20:51 No Uros, dawaj jakąś akcję, bo mam palec na printcreenie. W międzyczasie punkt dla gości zdobywa starszy brat, Atanasijević daje się zablokować, Winiar nie daje i przerwa techniczna.

20:50 Są zmiany w serbskiej reprezentacji. Za Nikicia wchodzi młodszy brat Drwala, Uros, nooo, bracia to juz ewidentnie byli razem u fryzjera. 6:2.

20:47 Mika robi swoje na lewym ataku i mamy pierwszy punkt w drugim secie. Drugi zdobywamy po asie serwisowym Kłosa, trzecie, nie, nie będzie trzeciego, nie kończymy kontry, robią to Serbowie, ale będziemy jeszcze sprawdzać. Powtórki Polsatu pokazuję nam jakieś buty, ale nawet Wojciech Drzyzga jest bezradny. Farsę kończy Atanasijević, który psuje zagrywkę. Wlazły kończy kontrę i już odjeżdżamy. 4:1.

20:43 Taa. Na dwudziestym piątym punkcie dla Polski zaciął mi się stream. Polsat pokazuje cieszącego się Karola Kłosa, więc to chyba on maczał w tym palce.

embed

20:42 Piotrek Nowakowski psuje zagrywkę, co denerwuje go na tyle, że wypowiada więcej słów niż przez cały miniony tydzień. Ale nie ma czym się denerwować, zagrywamy, atakujemy, no dobra, teraz akurat Winiar wpadł w siatkę, ale i tak wynik jest dobry. O, po drugiej udanej próbie Winiara będzie mieć piłkę setową. 24:19.

20:40 Dla nas Pit, dla nich Atanaijević, dla nas Wlazły. 22:17.

20:38 Drwal Kovacević zablokowany, czas dla Serbów. Drwalu, nie bądź smutny.

dd d I tak jesteś ładny

embed

20:36 W czasie którym Andrzej Wrona zdążyłby zrobić dwanaście zdjęć z kijka, sędziowie debatowali na challengem po ataku Miki. Niestety, wynik obrad mniej satysfakcjonujący. Punkt dla Serbów, 18:15. Po ataku Winiara z drugiej linii 19.

20:34 I jest! Blok Kłosa po przerwie. Andrzej, pokaż ile punktów przewagi już mamy nad Serbami:

embed

20:32 I 16. Mariusz Wlazły.

20:31 Karol Kłos, który ewidentnie poszedł do fryzjera ze zdjęciem Winiara, zdobywa dla nas czternasty punkt. Piętnasty zdobywamy po kontrze, którą zrodziła świetna zagrywka Wlazłego. Drugi raz Mario już nie dał powtórzyć wyczynu. 15:12.

20:30 Kurde, ładnie Winiarowi w tych nowych włosach. 13:10.

20:29 I znowu Piter, a teraz piękny blok na Atanasijeviuciu zaliczył Winiar. Czy Alek będzie miał problemy w tym meczu? Drugą szansę wykorzystuje. 12:10.

20:27 Po przerwie Mika omija blok ale trochę za wysoko i daleko, Cichy nie ma takich problemów. Wlazły kończy kontrę i mamy już 10 punkt. Serbowie dwa mniej.

20:25 Atmosfera spotkania zdaje się lekko przytłaczać młodą gwiazdę serbskiej reprezentacji. Atanasijević uderza w aut i zaprasza nas blok reklamy. 8:6.

20:23 Dobra, wybaczcie, musiałam opanować ten chaos okienek na swoim laptopie. Idziemy punkt za punkt, ale coś nam te ataki z pierwszej akcji nie chcą wejść. Próbuje Winiar, próbuje Wlazły, Atanasijević próbuje challengu, ale punkt dla nas. Siódmy, u rywali sześć.

20:21 Na 3:3 wynik swoim asowym flotem ustanawia Mika, była szansa na czwarty, ale Winiar nie skończył kontry.

20:19 Pierwszy punkt dla Polski na mistrzostwach zdobywa dla nas Mateusz Mika. Pierwszy w ogóle zdobyli Serbowie, ale nie wiem w jakich okolicznościach, bo byłam zajęta przełączaniem streamu z Rai Uno na nasze. Jest już 2:1 dla gości, a ten mecz miał zacząć się o 20:30 podobno, gdzie są moje pieniądze panie Solorz.

20:17 Kurde, miałam tyle otwierających żartów, a tu już szóstki na boisku. Nasza: Zagumny, Nowakowski, Kłos, Winiarski, Mika, Zatorski.

20:14 Co co, jak to już hymny? Za wcześnie! I nikt mi nie powiedział, że Michał Winiarski ma nową fryzurę!

Michał WiniarskiMichał Winiarski ciacha.net ciacha.net

20:07 I oto jesteśmy. Mecz otwarcia polskiego mundialu na Stadionie Narodowym. Który teraz wygląda mniej więcej tak:

Ceremonia otwarcia MŚ siatkarzy na Stadionie NarodowymCeremonia otwarcia MŚ siatkarzy na Stadionie Narodowym BARTOSZ BOBKOWSKI BARTOSZ BOBKOWSKI

Ech. Ostatni raz kiedy prowadziłam dla Was relację (no prawie) na żywo, przechadzałam się z aparatem między nogami Andrzeja Wrony, teraz to co najwyżej mogę Wam zrobić zdjęcie swojej szafki kuchennej. Ale możemy udawać, że wygląda to tak:

embed
Więcej o: