Heartbreaking News: Rafa Nadal wycofuje się z US Open

Od kilku dni czekałyśmy na wiadomość w tej kwestii. Doczekałyśmy się nie tej, której byśmy sobie życzyły.

Miał być powrót do koszulek bez rękawów i świecenie bicepsami, a jest biorąca górę nad walecznością Rafy kontuzja prawego nadgarstka.

Nadal nabawił się jej podczas treningu na Majorce na początku sierpnia. Z tego też powodu opuścił turnieje przygotowujące do US Open w Toronto i Cincinnati. Dziś natomiast Hiszpan wydał długo oczekiwane oświadczenie potwierdzające, że nie wystartuje także w ruszającym za tydzień ostatnim w sezonie turnieju wielkoszlemowym w Nowym Jorku.:

Z przykrością muszę ogłosić, że nie zagram w tegorocznym US Open. Z pewnością rozumiecie, że jest to dla mnie bardzo trudny moment, ponieważ kocham ten turniej i mam wspaniałe wspomnienia związane z tamtejszymi fanami, nocnymi sesjami i tak wieloma rzeczami...

W tej chwili nie mogę zrobić wiele więcej niż zaakceptować tę sytuację i, jak zawsze w moim wypadku, pracować ciężko, by być w stanie rywalizować na najwyższym poziomie, jak tylko wrócę.

Ostatni raz Rafa grał w turnieju podczas Wimbledonu, gdzie przegrał dość sensacyjnie w czwartej rundzie z Nickiem Kyrgiosem. Teraz Nadal po raz siódmy w karierze opuści z powodu kontuzji wielkoszlemowy turniej. US Open bez broniącego tytułu mistrza nie będzie taki sam.

 

Wciąż przeklinamy ten dwuręczny backhand Hiszpana, bo to prawdziwa złośliwość losu, by człowiek grający lewą ręką nie mógł grać z powodu kontuzji ręki prawej.

Pogrążone w smutku życzymy dużo zdrowia.

Więcej o: