Propozycja na ciacho dnia: Artur Kuciapski - wicemistrz Europy w biegu na 800 metrów

Kolejny dzień z medalami dla Polski w Zurychu!

Czwartego dnia rywalizacji ME w Lekkoatletyce najbardziej emocjonująco zapowiadał się finał biegu na 800 metrów panów z trójką naszych reprezentantów. Na tego najmłodszego, którego w gronie medalistów widziała co najwyżej mama, zwróciłyście uwagę wcześniej, że "ciacho alert" i jest na kim oko zawiesić. Ja się w tym miejscu przyznam szczerze, że owszem, ale w moje gusta zdecydowanie bardziej wpada stary dobry Marcin Lewandowski.

embed

No i niestety, jemu akurat z naszej trójki powiodło się najgorzej, Marcin dał się zamknąć na ostatniej prostej i ostatecznie uplasował się dopiero na piątym miejscu. Z przodu rewelacyjnie finiszował Adam Kszczot, który sięgnął po złoto.

ATHLETICS-EUROPEAN/ATHLETICS-EUROPEAN/ ARND WIEGMANN / REUTERS / REUTERS ARND WIEGMANN / REUTERS / REUTERS

Marcin Lewandowski i Adam KszczotMarcin Lewandowski i Adam Kszczot facebook.com/lewandowskiteam facebook.com/lewandowskiteam

Rewelacyjny finisz, hm, to jak opisać można to, co zrobił w końcówce biegu Artur Kuciapski? Dodajmy, że nowy polski lekkoatletyczny talent do Zurychu przyjechał z rekordem życiowym 1.46.04, w finale pobiegł na 1.44.89! No to przeżyjmy to jeszcze raz, albo dla tych, którzy nie widzieli (czyli komentatorów TVP) :

 

No to jak dziewczyny, ciacho czy nie?

Switzerland Athletics EuropeansSwitzerland Athletics Europeans Petr David Josek / AP (AP Photo/Petr David Josek) Petr David Josek / AP (AP Photo/Petr David Josek)

Switzerland Athletics EuropeansSwitzerland Athletics Europeans Matt Dunham / AP (AP Photo/Matt Dunham)

Matt Dunham / AP (AP Photo/Matt Dunham)

Nie możemy też również nie wspomnieć o naszych dzielnych paniach, które wczoraj rządziły kołem do rzutów młotem. Anita Włodarczyk ustanowiła nowy rekord Polski i wywalczyła złoto, brąz wpadł w ręce Asi Fiodorow. Brawo dziewczyny!

Switzerland Athletics EuropeansPHIL NOBLE/REUTERS

PHIL NOBLE/REUTERS

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.