Giba postanowił zakończyć karierę sportową (i wystąpić w Tańcu z Gwiazdami)

I tak właśnie skończyła się w siatkówce pewna epoka.

Gilberto Amauri de Godoy Filho był gwiazdą reprezentacji Brazylii i światowej siatkówki w czasach kiedy dopiero zaczynałyśmy swoją przygodę z siatkówką, a było to dawniej, niż mogłoby się Wam wydawać. No dobra, nie było to może 25 lat - tyle trwała sportowa kariera siatkarza - ale nadal, Giba był zawsze.

embed

I nawet kiedy w jego ostatnich latach jego gwiazda nieco przygasła, a Canarinhos doczekali się nowych bohaterów, wciąż pozostawał dla nas ikoną dyscypliny. I owszem, ostatni raz pisałyśmy o nim przy okazji jego rozwodu , ale na zawsze będzie miał szczególne miejsce w naszych sercach jako sportowiec wybitny. Gibę kochała zresztą niemal cała siatkarska Polska, a on odwdzięczał się komplementując na każdym kroku entuzjazm polskich kibiców, włączając się do różnych około siatkarskich (w tym charytatywnych) akcji w naszym kraju, stwierdzając wreszcie, że gdyby nie był Brazylijczykiem, chciałby być Polakiem. Przez ostatnie sezony pojawiały się zresztą informację o tym, że legendarny Brazylijczyk miałby zagrać w Pluslidze, teraz wiemy już na pewno, że to się nigdy nie wydarzy. Giba ogłosił definitywne zakończenie kariery.

To najtrudniejsza decyzja jaką musiałem podjąć w całym swoim życiu - powiedział. - Po 25 latach muszę opuścić boisko, mój dom. Moja podróż była pełna zwycięstw i porażek, nie żałuje żadnej z nich. Moi fai, moi trofea - to pozwalało mi kontynuować karierę przez tak długi czas i jest mi bardzo smutno kończyć ten rozdział życia. Nie mogę się już doczekać nowych wyzwań i projektów, jestem podekscytowany! - dodał.

Najbliższy nowy projekt to, jak wyjawił, udział w brazylijskiej edycji Tańca z Gwiazdami. Mamy nadzieję, że pójdzie mu tak samo dobrze jak Piotrkowi Gruszcze!

Mam nadzieję, że Giba zostanie w sercach fanów jeszcze przez długie lata - zakończył swoją wypowiedź.

Zostanie?

P.S. Czy ktoś może jechać do Brazylii przytulić Bruno?

embed
Więcej o: