Jest decyzja Polsatu w sprawie transmisji siatkarskiego mundialu!

Niestety, nie mamy dobrych wiadomości.

Po tygodniach spekulacji, przerzucania się argumentami przez strony "konfliktu", niepokojących doniesieniach prasowych i przekładanych konferencjach prasowych Polsatu, wiemy już na jakich warunkach będzie można oglądać wrześniowe mistrzostwa. Dziś przed południem przedstawiciele stacji spotkali się z mediami i przekazali co następuje:

1) W kanale otwartym zobaczyć będzie można tylko ceremonie otwarcia i inauguracyjny mecz Polska - Serbia na Stadionie Narodowym.

2) Wszystkie pozostałe 102 spotkania mistrzostw pokaże Cyfrowy Polsat. Obecni i nowi abonenci nie będą musieli ponosić żadnych dodatkowych opłat. Stacja planuje na czas mistrzostw utworzyć cztery dedykowane kanały, do których abonenci będą mieli dostęp za darmo.

3) Nie wiadomo ile za mistrzostwa zapłacić będę musieli pozostali telewidzowie. Polsat zaoferował pakiet czterech kanałów wszystkim operatorom kablowo - satelitarnym i to one mają ustalić na jakich warunkach będą udostępniać transmisje swoim abonentom.

Tyle z najważniejszych postanowień, na konferencji po raz kolejny próbowano bronić takiej decyzji:

Telewizja Polsat sprzedała prawa telewizyjne do imprezy do ponad 160 krajów na całym świecie, co jest ogromną szansą dla kompleksowej promocji Polski i polskich firm w świecie. Mimo to MŚ 2014 zostały uznane niesłusznie za komercyjne przedsięwzięcie Telewizji Polsat. W Polsce zabrakło centralnej koordynacji i nadania imprezie narodowej rangi, taką jaką miało Euro 2012.

Telewizja Polsat zrobiła wszystko, aby MŚ 2014 były pokazywane w telewizji bezpłatnej. Niestety, po wielu miesiącach rozmów, sponsorzy, z którymi negocjowano, z niezrozumiałych powodów wycofali się, mimo że były już gotowe odpowiednie umowy gwarantujące transmisje na antenie otwartej. W związku z brakiem możliwości pozyskania nowych sponsorów telewizyjnej transmisji, Telewizja Polsat zaprosiła wszystkich nadawców o zasięgu ogólnopolskim do składania ofert na prawa do transmisji w Polsce. Nikt nie był nimi poważnie zainteresowany, a TVP złożyła ofertę poniżej kosztów produkcji sygnału telewizyjnego. Jedynym wyjściem okazało się więc zaoferowanie MŚ 2014 w systemie płatnym.

Relacje z konferencji i pełne stanowisko Polsatu przeczytacie tutaj>>

I co Wy na to?

Więcej o: