Zibi Bartman potwierdza, że dostał ofertę z Kazania i twierdzi, że to co dzieję się w reprezentacji go nie interesuje

Przyszłość klubowa atakującego wciąż jest, tymczasem, nieznana.

Zbyszek po okresie fejsbukowej ekspansji nieco się w ostatnim czasie społecznościowo wyciszył i teraz o tym, co u niego słychać musimy dowiadywać się ze staroświeckich wywiadów. W najnowszej rozmowie z Przeglądem Sportowym siatkarz odnosi się do tematu rzekomego zainteresowana Zenitu Kazań jego osobą, o którym było jakiś czas temu głośno i potwierdza, że owszem, zadzwoniono do niego z propozycją. Od początku wiadomo było jednak, że atakujący (przez limity obcokrajowców w rozgrywkach ligowych) mógłby występować jedynie z Lidze Mistrzów, a to Bartmana nie interesowało.

Nie interesuje go również to, jak radzi sobie teraz reprezentacja. Już w niedawnej rozmowie z Łukaszem Kadziewiczem Bartman wyznał, że od oglądania kadry Antigi w akcji woli włączyć sobie mundial albo iść do kina, ta wersja jest ciągle aktualna.

Nie mam żalu. To jest sport i każdy sportowiec musi mieć z tyłu głowy świadomość, że taka sytuacja może nastąpić. Im bardziej jest na to przygotowany, tym lepiej to znosi. To tak jakbym miał żal do jakiegoś klubu, że nie podpisał ze mną kontraktu. Bez przesady. Może niektórzy kibice będą na mnie źli, albo ktoś krzywo na mnie spojrzy po tym co teraz powiem, ale mnie to średnio interesuje. Paru moim kolegom kibicuję, chociażby Łukaszowi Żygadle, za którego bardzo mocno trzymam kciuki by wrócił  po tej strasznej kontuzji do wysokiej formy. Ale ogólnie nie jestem zainteresowany tym, co się w reprezentacji dzieje.

Więcej o losach klubowych i o tym, dlaczego siatkarz potrzebuje zmieniać pracodawcę co roku, przeczytacie tutaj>>

A teraz, z ręką na sercu, jesteśmy już po pierwszej reprezentacyjnej imprezie tego sezonu. Brakuje Wam Zibiego w kadrze?

Więcej o: