Zgadniecie, kto został właśnie wybrany siatkarzem roku w Europie?

Powiedziałybyśmy, że stylizacja jest podpowiedzą, ale tak naprawdę nie wiemy same czy jest, czy nie.

Właśnie jak właśnie, bo w zeszły piątek, ale tak się zajęłyśmy mundialem, że ze świata siatkówki zdołały się do nas przebijać tylko wydarzenia pokroju skarpety Andrzeja Wrony i śpiący Winiar.

Ale już nadrabiamy i informujemy, że w zeszły piątek we Wiedniu odbyła się doroczna gala europejskiej federacji celebrująca najlepszych siatkarzy kontynentu. I tak, nagroda w kategorii najbardziej spektakularny gracz roku padła łupem...

embed

Georgy Grozera, poznałyście?

Największym tegorocznym sukcesem siatkarza była wygrana Ligi Mistrzów z zespołem Biełogorie Biełgorod i na nim głównie skupił się Niemiec w swojej mowie dziękczynnej. Powiedział w niej również:

Ludzie pytają mnie czasem skąd bierze się moja moc. Cóż, powiedziałbym, że płynie z mojego serca, czyli inaczej mówiąc, z pasji do siatkówki. Jeśli chodzi o pozostałą część sezonu i najbliższe lata, bardzo chciałbym zdobyć medal z reprezentacją, mam nadzieję, że uda nam się stanąć na podium już pod koniec lata na mistrzostwach świata w Polsce.

Zgadzacie się z wyborem CEV? I jak oceniacie stylówkę "Dżordza"?

embed

P.S. Jeśli zastanawiacie się co tam robi Nikola Grbić i za on dostał nagrodę, już mówimy. Serbowi wyróżnienie przyznano w kategorii Lider Drużyny.

W przyszłym roku widzimy tam samych Polaków.

Więcej o: