Właściwie jak to możliwe, że nie zauważyłyśmy wcześniej Pettera Northuga?

Justyna przesłoniła nam świat?

To prawda, jak myślimy o biegach narciarskich, to przed oczami wyobraźni staje nam przede wszystkim Justyna Kowalczyk, tudzież jej norweskie rywalki, a gdyby ktoś obudził nas w nocy i zapytał o największe ciacho biegów narciarskich bez wahania odparłybyśmy "Therese Johaug" zastanawiając się, czemu ktoś zawraca głowę, ale przecież - oczywista oczywistość - na nartach biegają także panowie!

No dobra, wiemy, że biegają, że jest jakiś Dario Cologna (podobno dobry, fajna czapa ), jakiś Kriukow i jakiś Northug, też podobno dobry, no bo jakże by inaczej, skoro z Norwegii. Ale dlaczego nikt nam nie powiedział, że Petter Northug Jr jest taki hot?

embed

Igrzyska w Soczi nie były wprawdzie dla niego zbyt udane, podobnie jak dla całej norweskiej ekipy biegowej (jeśli za nieudane można uznać igrzyska z "tylko" pięcioma złotymi medalami, ale w przypadku Norwegów chyba można), tym bardziej więc Peter zasługuje na jakieś pocieszające pięć minut na Ciachach.

embed

Spoko Northug, dla nas zawsze będziesz złoty, bo poniższe zdjęcie właśnie stało się nową tapetą w moim komputerze.

embed

No, chyba, że to:

embed

Fajnie, że w Soczi jest taki ciepło, prawda?

embed

Tak strasznie, strasznie ciepło...

embed

Zupełnie nie rozumiemy, jak Justyna mogła sobie tak koło niego stać i nie być pod wrażeniem.

Justyna Kowalczyk z Kryształową Kulą. Obok Petter Northug.Justyna Kowalczyk z Kryształową Kulą. Obok Petter Northug. Fot. ANDERS WIKLUND AP

Inna sprawa, że Petter jest naprawdę wielkim przegranym tych Igrzysk - podwójny złoty medalista z Vancouver, dziewięciokrotny mistrz świata, posiadacz dwóch Kryształowych Kul, w Soczi nie wygrał jeszcze nic. Ostatnia szansa w niedzielę - bieg na 50 km. To już wiemy, za kogo ściskać kciuki.

PS. O matulu kochana. Tuż przed publikacją tego artykułu postanowiłyśmy sprawdzić, czy Petter ma Instagrama. No i ma . Niestety.

Więcej o: